Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jaunajā gadā startējam ar jaunu produktu

AGITA GRĪNVALDEIRUKA, GALVENĀ REDAKTORE

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Latvijas pasts” apkopojis datus par abonētajiem preses izdevumiem trīs mēnešus garajā abonēšanas kampaņā, kas tradicionāli ilgst no oktobra līdz decembrim. Pasta dati liecina, ka šajā laikā pastā un izdevniecībās kopā šim gadam noformēti 409 782 preses izdevumu abonementi. Tas gan ir par 2,5 tūkstošiem mazāk nekā pērn, taču pasta vadība skaidro, ka ne jau cilvēki izvēlējušies mazāk lasīt preses izdevumus, bet gan vairāki pārtraukuši savu darbību. Līdz ar to abonentu skaita kritums ir ļoti minimāls. Datus par “Staburaga” abonēšanas rezultātiem esam apkopojuši arī mēs. Gada sākumā piedzīvojām pavisam nelielu abonentu kritumu, taču tas pamazām atkal pieaug, jo ir lasītāji, kuri nepaspēja vai piemirsa abonēt savu iecienīto lasāmvielu. Sabiedrisko mediju portāls lsm.lv vēsta, ka Latvijā kopumā šobrīd tiek izdoti 34 reģionālie mediji un lielai daļai vērojams abonentu kritums, taču ir arī tādi izdevumi, kuriem to skaits audzis. Abonentu skaita kritumu piedzīvojam ik gadu, taču tie daži procenti liecina, ka cilvēki joprojām vēlas lasīt avīzi un viņiem ir svarīgi zināt, kas notiek viņu pagastā, pilsētā un tagad arī jaunajā kopīgajā novadā. Un reģionālais laikraksts šajā ziņā ieņem īpašu vietu, jo neviens nacionālais laikraksts vai televīzijas raidījums ikdienā nestāstīs par to, kas notiek tieši pie mums, ar ko varam lepoties, ar ko esam īpaši un kā dažādas problēmas tiek risinātas tieši mūsu pusē. Lai noturētu lasītājus, laikraksti meklē dažādus risinājumus, un viens no tiem ir doties tur, kur ir mūsu lasītājs. Un, ja cilvēks izvēlas informāciju iegūt internetā, tad mūsu uzdevums ir nodrošināt kvalitatīvu un uzticamu informāciju arī šajā platformā.

“Staburags” šogad atzīmēs 55. dzimšanas dienu, un mēs jaunajā gadā startējam ar jaunu mājaslapu un labu, ērtu e-avīzi. “Reģionu mediju” grupas laikraksti, tajā skaitā arī “Staburags” un laikraksts “Kurzemes Vārds”, šobrīd ir pirmie, kas piedāvā šādu produktu.

Daudzi cilvēki zvana uz redakciju un jautā, vai šogad būs “Staburaga” izdotais kalendārs 2022. gadam, kuru abonenti parasti saņēma kopā ar gada pirmo avīzes numuru. Diemžēl šogad kalendāra nav. Iepriekš to izdevām kopā ar citām redakcijām, taču šajā gadā mums sadarbības partneru nebija, bet vieniem pašiem to izdot nebija iespējas. Taču ļoti ceru, ka kalendārs nav galvenais izvēles iemesls — abonēt vai neabonēt laikrakstu. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.