Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jaunā militārā Zalves poligona teritorijā esošā kūdras ieguves uzņēmuma nākotne neskaidra

Tīrais purvs. Foto https://mapio.net/

Jaunā militārā poligona teritorijā esošā lauksaimniecības kūdras ieguves uzņēmuma SIA “LTL” nākotne ir neskaidra, noskaidroja aģentūra LETA. SIA “LTL” saimnieko Tīrajā purvā, kas atrodas Zalves poligona ziemeļu daļā aptuveni četru kilometru dziļumā Aizsardzības ministrijas aptuveni iezīmētajā poligona teritorijā. Purvs ir aptuveni 360 hektārus liels.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmuma darbinieki, tāpat kā poligona apkārtnē esošie uzņēmēji un iedzīvotāji, tikai rausta plecus un atzīst, ka viņu rīcībā nav nekādas informācijas par to, kā tiks veidots poligons, kur tieši būs tā robežas.

Cilvēki tik vien pauda cerību, ka uzņēmums varēs sadzīvot ar militāristiem, jo tas ir viens no nedaudzajiem darba devējiem tuvākā apkārtnē.

Kā noskaidroja aģentūra LETA, lai gan kūdras ieguve Tīrajā purvā notiek jau ilgāku laiku, kūdras resursu ieguve tiek plānota vēl uz aptuveni 30 gadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, SIA “LTL” reģistrēta 1998.gadā. Uzņēmums pieder SIA “Nordtorf” un diviem Vācijas pilsoņiem Johanam un Arturam Marteniem. Uzņēmums pērn strādājis ar 1,56 miljonu eiro apgrozījumu un 270 000 eiro peļņu.

LETA jau ziņoja, ka militāro bāzi un poligonu Latvijā plānots veidot Aizkraukles un Jēkabpils novados. Lielākā daļa īpašumu, kuros plānots veidot poligonu, pieder valsts AS “Latvijas valsts meži”. Zalves militārais poligons aizņemtu apmēram 1000 hektāru. Poligonu varētu izveidot pusotra līdz divu gadu laikā. Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) norādīja, ka militārā bāze netiks uzbūvēta strauji, bet tā attīstīsies pakāpeniski.

“Gada laikā varētu nonākt līdz telšu pilsētiņai, bet jau vēlāk būvēt lielāku infrastruktūru,” pauda Pabriks. Aizsardzības ministrs neminēja, cik varētu izmaksāt jaunās militārā bāzes izbūve, bet piebilda, ka summa būs zināma rudenī.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.