Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jauna līmeņa dubļu bedre

foto: istockphoto.com

GINTA GRINCĒVIČA, REPORTIERE

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kad biju maza meitene, man patika priekšvēlēšanu laiks. Atminos, kā partiju pārstāvji dalīja košus bukletus, balonus, daži pat konfektes. Vienu gadu virs Aizkraukles lidinājās helikopters un gaisā izkaisīja partiju programmas. Tas bija “forši” bērna acīm. Tagad es par izgājienu, kas piesārņo pilsētvidi, būtu nikna. Deputātu kandidātu solījumi un makaronu karināšana uz ausīm priekšvēlēšanu laikā ir ierasta lieta. Līdz šim amizantākais un agresīvākais vēlēšanu notikums bija politisko spēku pārstāvju diskusijas televīzijas studijā. Ne šoreiz. Lai kā gribētu distancēties no Alda Gobzema pieminēšanas, es nevaru. Viņa izvēlētā taktika ir rupja un cilvēkus aizskaroša.

Preses lasītājiem un televīzijas skatītājiem, konkrētai sabiedrības daļai, kas nelieto sociālos tīklus, šoreiz, iespējams, par laimi, iet secen daudzi notikumi. Minētais kungs priekšvēlēšanu laikā ir ļoti aktīvs. Aktualizē konkrētas problēmas, publicē video, komunicē ar sekotājiem, tostarp, “heiteriem” jeb nelabvēļiem. Problēma — kā tas notiek. Savas partijas līderis un premjera amata kandidāts daļu sabiedrības atļaujas publiski aizskart, saucot par aitām, bomžiem, lūzeriem, debiliem, un izmanto daudzus citus apzīmējumus, kas kvalificējas kā apsaukāšana un cilvēku pazemošana.

Tā jau saka, ka politika ir netīra spēle, bet konkrētā uzvedība ir jauna līmeņa dubļu bedre. Aldis Gobzems ir Saeimas deputāts. Kā jau daudzas profesijas, arī šī nāk ar “piekabi” un prasa attiecīgu, reprezentatīvu uzvedību. Ne par velti ir izstrādāts Saeimas deputātu ētikas kodekss. Pārlasīju un atradu vairākus punktus, kurus tautas kalps ir pārkāpis. Ļaunākais ir tas, ka daļai viņa atbalstītāju konkrētais komunikācijas stils ir pieņemams. Es nerunāju par teiktā saturu vai ideoloģiju, bet tieši par izvēlēto komunikācijas manieri. Tā ir rupja un aizskaroša, valstsvīram nepiedienīga uzvedība. Patiesībā nevienam nepiedien tā runāt ar līdzcilvēkiem, bet cilvēkam, kurš pārstāv sabiedrību un, domājams, arī tās intereses, ne tik.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mūsu vārdu krājums, komunikācijas prasme un elementārā pieklājība pret līdzcilvēkiem par mums pasaka daudz. Arī tās trūkums sniedz priekšstatu par cilvēku. Konkrētā indivīda izvēlētā taktika līdzinās mobingam — ja tu nedomā kā es, tad esi aita vai bomzis.

Savulaik bijusī Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa krita sabiedrības nežēlastībā par savu necienīgo uzvedību, kad nesavaldījās un ar ūjināšanu atbildēja pensionāru piketa dalībniekiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.