Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Janvārī Aizkrauklē siltums būs dārgāks, bet martā – lētāks

Ilustrācija no canva.com

Zināmas izmaiņas apkures tarifā janvārī Aizkraukles pilsētā un pagastā. No 2014. gada 1. janvāra ir neliels tarifa pieaugums — no 71,11 eiro par megavatstundu novembrī un decembrī līdz 76,31.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt no “Aizkraukles siltums” no marta par 5,4% plāno samazināt siltuma tarifu, liecina uzņēmuma Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai iesniegtais tarifa projekts. Tarifa izmaiņas saistītas ar dabasgāzes cenas samazināšanos, skaidro uzņēmums.

SIA “Aizkraukles siltums” iesniedza arī tarifu projektu februārim un tas būs pa nepilnu eiro zemāks nekā janvārī.

Kopumā Latvijā janvārī zemāki siltumenerģijas tarifi spēkā stāsies astoņiem komersantiem, bet deviņiem komersantiem, kuriem iepriekšējos mēnešos tarifs samazinājies, nedaudz palielināsies. Vienlaikus kopumā siltumenerģijas tarifi 2024. gada janvārī būs būtiski zemāki nekā 2023. gada janvārī. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija turpina ik nedēļu saņemt izvērtēšanai jaunus tarifu projektus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lielākajā daļā apdzīvoto vietu siltumenerģijas tarifu līmenis Latvijā šobrīd ir salīdzinoši līdzīgs. Vienlaikus siltumenerģijas tarifi stabilizējušies līmenī, kas ir daudz augstāks nekā bija pirms diviem gadiem, bet būtiski zemāks — dažviet pat divas reizes un vairāk — nekā pirms gada. Salīdzinājumam, piemēram, ja 2023. gada janvārī vidējais siltumenerģijas cenas līmenis bija ap 130 eiro par megavatstundu, tad 2024. gada janvārī tas būs ap 90 eiro par megavatstundu,” stāsta Enerģētikas departamenta direktors Jānis Negribs.

Kurināmā resursu tirgos būtiskas izmaiņas pēdējos mēnešos nav notikušas. Gan gāzei, gan šķeldai cenas ir bijušas stabilas. Joprojām saglabājas tendence, ka lielākajai daļai siltumapgādes komersantu tarifi samazinās kurināmā cenu izmaiņu dēļ.

Vienlaikus nevar izslēgt, ka, iestājoties zemai gaisa temperatūrai, energoresursu cenas var pieaugt. Iedzīvotājiem noteikti jāņem vērā, ka aukstāka laika iestāšanās ir jūtama arī saņemtajos siltumenerģijas rēķinos saistībā ar lielāku patērēto siltumenerģijas daudzumu apkurei. Līdz ar to arī pie zemākiem tarifiem rēķina apmērs var būt lielāks. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.