Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jāņu ugunskuriem būs būt. Noteikumi būs jāpārskata

SVĒTKOS UGUNSKURUS VAR KURINĀT arī privātmāju teritorijā ciematos un pilsētu teritorijā. Foto no www.multinews.lv

Satraucies par Līgo svētku tradīcijām, redakcijā vērsās mūsu lasītājs (vārds uzvārds zināms). Pēc iepriekš lasītajām publikācijām laikrakstā, kas attiecās uz pašvaldības saistošajiem noteikumiem par ugunskuru dedzināšanu, viņš vaicāja — vai, dzīvojot privātmājā, Jāņu ugunskuru speciāli tam ierīkotā vietā drīkst kurināt?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriekš rakstījām, ka saskaņā ar Aizkraukles novada domes saistošajiem noteikumiem “Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Aizkraukles novadā” nav atļauts jebkādā veidā dedzināt sadzīves atkritumus, kā arī bioloģiskos atkritumus — lapas, zarus u. c., novada pilsētu un ciemu teritorijā. Pieļaujama tikai kaitēkļu bojāto zaru un augu sadedzināšana, ja tas nerada draudus cilvēku dzīvībai un veselībai, videi, kā arī personas mantai. Aizkrauklietis paskaidro, ka viņam ir izveidota ugunskura vieta, Līgo svētkos piedien dzīvā uguns, tādēļ nu radies jautājums — vai tas maz ir atļauts?

Uldis Riekstiņš, Aizkraukles novada domes izpilddirektors, atbild tieši — jā, svētku ugunskuru var kurināt. Gan konkrētais iedzīvotāja jautājums, gan citi šīs tēmas aspekti ir skaidrs signāls, ka noteikumiem jābūt detalizētākiem. Kārtību, kas attiecas uz ugunskuriem, pārskatīs un, visticamāk, tajos gaidāmas korekcijas. U. Riekstiņam ir personīgais viedoklis, kuru viņš arī virzīs kolēģiem — deputātiem, kuriem būs jāpieņem gala lēmums. “Noteikumi būs jāpārskata. Ugunskura vieta vai grils ir diezgan izplūdis jēdziens. Arī ugunskura vietu var nosaukt par grilu, sagatavojot ogles grillēšanai. Nepieciešams izstrādāt visiem saprotamu formu. Briest arī citas izmaiņas. Uzskatu, ka dzīvojam ne visai blīvi apbūvētā teritorijā, būtu jāļauj dedzināt dārza atkritumus, kas ir zari. Viedokļi gan dalās un, ko nolems, to redzēsim. Līgo svētkos ugunskuru īpašumu teritorijā var kurināt, mums to vajadzētu noteikt arī likuma formā. Citādāk sanāk, ka, fiksējot šādu gadījumu, kaimiņš var ziņot policijai un, balstoties uz pašreiz spēkā esošajiem saistošajiem noteikumiem, policijai ir attiecīgi jāreaģē. Jāizvairās, lai šādi gadījumi netiktu interpretēti kā pārkāpumi. Ierobežošana jāpielieto saprātīgā mērā. Diskutējot par jaunajiem grozījumiem, centīsimies šīs atkāpes precīzi definēt,” teic izpilddirektors. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.