Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jānodrošina civilizēti apstākļi. Koknesē publiskajai tualetei būt!

Ilustratīvs attēls no canva.com

Aizkraukles novada dome noslēgusi līgumu ar SIA “Royal būve” par sabiedriskās tualetes projekta izstrādi un būvniecību Koknesē. Objektam jābūt gatavam līdz nākamās tūrisma sezonas sākumam 2023. gada maijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izsludinātajā iepirkumā par šī objekta projektēšanu un būvniecību savus pieteikumus iesniedza divi pretendenti, izvēlējās zemākās cenas piedāvājumu. Līgums noslēgts ar SIA “Royal būve”, un darbu izmaksas ir 81 434 eiro (bez pievienotās vērtības nodokļa). Šī objekta izveide ir daļa no pārrobežu projekta, un tas tiks ierīkots laukumā pie estrādes. Būvniekam ne tikai jāizstrādā objekta projekts un tas jāizveido, jāizbūvē arī inženierkomunikācijas, nodrošinot elektrību, ūdens apgādi un kanalizācijas pieslēgumu. Projekta dokumentācija paredz, ka sabiedriskajai tualetei jābūt mūsdienīgai, ērti pieejamai un lietojamai, un arī vizuāli pievilcīgai. Tajā jābūt tualetei invalīdiem, pārtinamajam galdam zīdaiņiem, kā arī saimniecības telpām.

Aizkraukles novada domes Attīstības nodaļas projektu vadītāja Liene Paukšte-Uzula pastāstīja: šobrīd plānots, ka sabiedriskā tualete darbosies tūrisma sezonas periodā, taču ar laiku varētu risināt jautājumu arī par tās darbību ziemas mēnešos. To apsaimniekos pašvaldība, apmeklētājiem tā būs pieejama bez maksas. Projektu vadītāja stāsta, ka, attīstoties ūdenstūrismam un arvien jauniem tūrisma objektiem, kas palielina apmeklētāju plūsmu Kokneses parkā, pilsdrupās, estrādē, piekrastes zonā, cilvēkiem ir jānodrošina arī civilizēti sanitārie apstākļi. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.