Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Jānis Cielavs: Mūzika ir mans pilnveides un izpausmes veids

Šonedēļ laba vēlējumus saņēma Jānis Cielavs. Un pelnīti! Ar savu profesionālo un radošo darbību jubilārs ir zināms visā novadā. Daudziem viņš lielākoties saistās ar dziedāšanu, kas ir Jāņa sirdslieta, taču arī bez tās viņam netrūkst ar ko lepoties.
Jāņa bērnības takas līdz pat pusaudža gadiem aizvijās Vecbebros. Tolaik pagastā kūsāja dzīvība, bērnības gadi jubilāram saistās ar vispatīkamākajām atmiņām. Jānis uzauga lauku mājā. Ar septiņus gadus vecāko māsu liela rotaļāšanās gan nesanāca, tā vietā domubiedrus jubilārs atrada skolā un turpat kaimiņu mājā. Dungodams zēns gāja uz skolu un atpakaļ, kas bija aptuveni kilometra attālumā no mājām, citreiz ceļu jautrāku padarīja kompanjoni — skolas biedri. “Vasarā lielu prieku sagādāja brālēnu un māsīcu atbraukšana. Mums bija neliela saimniecība, kas prasīja doties siena talkās un mājlopu ganīšanā. Tad kad lika pie darba, dikti jau negribējās strādāt, bet kompānijā ar radu bērniem darbu veikšana bija visnotaļ interesanta un jautra. Kad man bija astoņi gadi, kaimiņu mājā sāka dzīvot ģimene ar diviem bērniem. Lai gan viņi nebija mani vienaudži, viens bija vecāks un otrs krietni jaunāks, mēs atradām kopīgu valodu un turpmākās vasaras pavadījām kopā. Nereti gadījās, ka tēvs nāca mani vilkt mājās. Es gan centos pārlieku neaizsēdēties, taču reizēm gadījās. Nebiju karstgalvis vai izteikts blēņdaris, dažus piedzīvojumus gan pamēģināju, taču ātri priekš sevis sapratu, ka tas nav man. Vecāki, īpaši tētis, bija samērā stingri, esmu viņiem pateicīgs par visu, mums joprojām ir ļoti labas attiecības,” teic Jānis. Zēna gados jubilārs nebija paraugpuisēns, taču savi standarti attiecībā uz nedarbiem viņam bija. Bija reizes, kad aizstāvot savu viedokli vai draugu, lietā pat nācies likt dūres. “Man bija svarīgi aizsargāt savu nostāju. Reizēm, aizstāvot kādu citu, pats nokļuvu konflikta epicentrā. Pamatskolas pēdējos gados kļuvām rāmāki, pieaugām.” Kā jau jaunietim, jubilāram gribējās tikt tālāk no vecāku redzesloka, tādēļ vidusskolas vielu Jānis izvēlējās apgūt Ķeguma komercnovirziena vidusskolā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.