Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Janīna Krompāne Pļaviņās palīdz radīt svētku sajūtu

Svētku sajūta katram no mums rodas sirsniņā, bet spilgtāku to noteikti dara vide apkārt. To īpašāku un krāsaināku prot veidot pļaviņiete Janīna Krompāne, ko ikdienā visi vienkārši dēvē par Janu. Jau teju 23 gadus viņa ir noformēšanas māksliniece Pļaviņu kultūras centrā. Sākumā tas bija darbs, lai veidotu dekorācijas un afišas kultūras pasākumiem, bet nu jau arī pilsētai visos svētkos.
Janas dzimtā puse ir Rēzekne, kur netālu ir arī vecāku mājas. Tā ir vieta, kur ģimene joprojām brauc un pulcējas, lai arī ikdienā uz vietas neviens nedzīvo. Jana teic — viņas miera osta, kur smelties spēku. Pēc Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolas beigšanas dzīve gan viņu aizveda tālāk, kā pati smejas — mazliet paklejoja pa Latviju, līdz nokļuva Pļaviņās.
— Rīgā pabeidzu dizaina kursus un stājos Mākslas akadēmijā mākslas vēsturniekos. Konkurss tur bija ļoti liels, un tā kā akadēmijā uzņēma ļoti mazu skaitu, jau sapratu, ka netikšu, kas tā arī bija. Tad viss tā dzīvē pagriezās, ka nokļuvu darbā toreizējā atpūtas bāzē “Mežezers” pie Pļaviņām, kas savulaik piederēja starptautiskajam jaunatnes tūrisma birojam “Sputņik”. Tolaik tur izveidoja mākslinieka noformētāja štata vietu. Vajadzēja veidot noformējumus svētkos, zīmēju apsveikuma kartītes viesiem, darīju arī citus darbus. Tā mani jaunības gadi tur pagāja, līdz bāze beidza pastāvēt, kā jau daudz kas līdz ar neatkarības atgūšanu, — stāsta Jana.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.