Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Izzinoša pastaiga, kas aizved pagātnē. izstrādā mobilo lietotni “Galastacija — Koknese”

Foto no biedrības “Pērses krasts”

Saistībā ar biedrības “Pērses krasts” īstenoto projektu “Daugavas sama stāsts” Kokneses virtuālo tehnoloģiju uzņēmums SIA “Jinns” izstrādā mobilo lietotni “Galastacija — Koknese”, kas vedīs izzinošā pastaigā, iepazīstinot ar mūsdienu vērtībām un atklās pagātnes skaistumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai pārliecinātos par lietotnes darbību, izstrādātāji kopā ar aptuveni 25 interesentiem devās pārgājienā, lai jau drīzumā pārbaudīto produktu varētu nodot plašākam lietotāju pulkam.

Renārs Lipenītis, SIA “Jinns” valdes priekšsēdētājs, stāsta, ka ieceres galvenais mērķis bija izmantot tehnoloģijas tūrisma nozarē. Uzņēmums sevi jau ir pierādījis, izveidojot virtuālo vēsturisko tūri Kokneses pilsdrupās. Koknesiešu mērķis ir padarīt tūrismu vēl interesantāku, piemērotāku jauniešiem, apvienojot tūrismu, vēsturi un tehnoloģijas. Jaunā lietotne ved pastaigā pa Kokneses takām, tehnoloģiskie risinājumi ļauj nonākt vēsturiskā vietā un telefonā apskatīt kādreizējo objekta izskatu. Maršrutā apkopoti vairāk kā 20 objekti un apskates vietas. Tostarp senā Pērses ūdenskrituma vieta, vecais lielceļš no Daugavpils uz Rīgu, Daugavas ūdensceļš, Krievkalns, kāpnes uz Pērses gravu un daudz kas cits. Šis maršruts būs īpašs ar to, ka tas ietvers informāciju gan par esošajām Kokneses apskates vietām, gan arī par zudušajām. Stāstnieka lomā iejutīsies vietējais tūrisma simbols — Daugavas sams. Audiostāstījumu veido biedrība “Pērses krasts”.

Lietotne “Galastacija — Koknese” aizvedīs septiņu līdz astoņu kilometru garā pārgājienā, kas atkarībā no tempa un pavadītā laika objektos aizņems divas stundas.

R. Lipenītis stāsta, ka pārbaudes pārgājiens bija ļoti vērtīgs. Balstoties uz dalībnieku atsauksmēm, lietotnes radītāji uzlabos lietotāja mijiedarbību ar aplikāciju, lai darboties būtu vienkāršāk, kā arī tiks novērstas funkcionālas nianses. Aplikāciju pilnībā plānots pabeigt līdz 15. novembrim, pēc tam īpašā pasākumā paredzēta tās prezentācija. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.