Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Izstāde — trīs vienā. Gleznas, trauki un galdauti

TERĪNE Kristīnes Ginaites rokās ir pirmā viņas kolekcijā. Sandras Pumpures foto

Klintaines pagastmājā “Kūlīši” atklāta jauna izstāde, kurā apskatāmas Vijas Ārneses gleznas, Ingas Rubīnas-Kalvišas austie galdauti un Rīgas porcelāna fabrikas dažādu gadu terīnes no Kristīnes Ginaites kolekcijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gan Vijas Ārneses, gan Ingas Rubīnas-Kalvišas darbi izstāžu apmeklētājiem jau zināmi un priecējuši ne reizi vien ar jauniem motīviem. Tā ir arī šoreiz Vijas gleznās ar ziedu motīviem un bagātīgu krāsu gammu. Arī Ingas galdautu rakstus bija iespējams apbrīnot iepriekšējā izstādē Klintaines pagastmājā, bet šoreiz tie papildināti ar terīnēm un citiem traukiem, kopā veidojot īpašu noskaņu. Kristīnes terīņu kolekcija plašākam lokam izstādīta pirmo reizi.

Pirmā terīne ar šķīvi no tās pašas servīzes pie Kristīnes nonāca no bijušajām meitu vecvecāku mājām, kas pamudināja meklēt citas, kā arī pērējos priekšmetus no pusdienu trauku kolekcijām. “Āķis lūpā” ieķēries pamatīgi, un nu jau vismaz pusotru gadu viņa kolekcionē galvenokārt terīnes. Izstādē skatāmas 45, bet ir vēl, kas gaida savu kārtu.

Meklējot traukus, pirmajai terīnei atrasta daļa no komplekta, bet pilns tas vēl nav. To viņa vēlas savākt. Traukus Kristīne meklē porcelāna cienītāju grupās internetā, kur cilvēki dalās arī zināšanās par tiem un sniedz padomus. Tā var uzzināt daudz interesanta par Rīgas porcelāna fabrikas darinājumiem. Komplekti ar dažādiem skanīgiem nosaukumiem — “Vilnis”, “Oktobris”, “Vārpa”, “Ārija” un citi. Izrādās, ka tie pieskaņoti trauku formai, ne zīmējumam. Traukos redzams, kā mainījies laiks, kādas krāsas un formas katrā bijušas iecienītākas, katra dizainera rokrakstu. Var redzēt arī atšķirību starp pagājušā gadsimta sākumā, padomju laikā un vēlāk ražoto.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Terīnes šobrīd gan nav lietotākie trauki, un arī Kristīne tos neliek galdā. Vienīgi izmantotas mājas kafejnīcu dienās, bet ikdienā ir saimnieces priekam.

Par izstādi sociālajos tīklos jau saņemtas vairākas pozitīvas atsauksmes, lai arī ne visi to skatījuši klātienē. Cilvēki novērtē, ka vienkopus var aplūkot trīs dažādus darbus. Izstāde “Kūlīšos” būs atvērta līdz 29. februārim. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.