Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Izstāde “Par saknēm” raisa brīnuma sajūtu

“KALNA ZIEDOS” eksponētā Ilzes Egles glezna “Meitene un mākonis” (no labās) 2021. gadā ieguva atzinību Latvijas dzimšanas dienai veltītajā konkursā “JĀ/NEatkarība 2021”.

Aizkrauklē, muzeja “Kalna Ziedos” izstāžu namā un kultūras centrā, apskatāma mākslinieces Ilzes Egles darbu izstāde “Par saknēm”. Iepriekš šos darbus varēja aplūkot Skrīveru kultūras centrā, kur notika tikšanās ar mākslinieci.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par savu daiļradi Ilze Egle saka: “Ar saviem mākslas darbiem es tveru mirkļus un detaļas, kas parāda skaisto pasaules trauslumu. Aicinu vērotājus apstāties, apcerēt un būt dotajā brīdī, novērtēt dabu, attiecības un dzīvi. Nesteidzīgai acij tiek atklāti manu darbu detalizētāki, sarežģītāki līmeņi, kas to paceļ pilnīgi jaunā līmenī. Ar savu mākslu es vēlos izraisīt brīnuma sajūtu. Es ticu, ka māksla var radīt milzīgas pārmaiņas pasaulē un justies svētīta, ka esmu daļa no tās.”

Māksliniece beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu, studijas papildinot Itālijā, un ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre. Izstādēs piedalās kopš 1990. gada. Darbojusies arī kā izstāžu kuratore un piedalījusies starptautiskos un vietējos vizuālās mākslas projektos ar zīmējumiem, gleznām, ilustrācijām un fotogrāfijām Latvijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Velsā, Itālijā, Spānijā, Portugālē un Kanādā.

Aizkrauklē Ilzes Egles gleznas apskatāmas līdz 18. februārim

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.