Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Izstādē Ķīpsalā reklamē Aizkraukles novada tūrisma piedāvājumu. Patīkami izceļas uz kopējā fona

Ar jaunāko Aizkraukles novada tūrisma piedāvājumu gatavas iepazīstināt Evita Jirjena (no kreisās) un Inese Kalvāne. Agitas Grīnvaldes-Irukas foto

Izstāžu centrā Ķīpsalā aizvadītās nedēļas nogalē starptautiskajā tūrisma gadatirgū “Balttour 2024” bija iespējams iepazīt jaunās tūrisma sezonas aktuālāko piedāvājumu Latvijā un ārpus tās robežām. Tajā ar plašu piedāvājumu piedalījās arī Aizkraukles novads.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāsaka, ka biju nedaudz vīlusies, jo, ja agrāk izstādes dalībnieki piepildīja divas halles: vienā bija iespēja iepazīt ceļojumu iespējas Latvijā, otrā – plašajā pasaulē. Tad pēdējos gados un arī šogad, kad “Balttour” izstāde atzīmēja 30. jubileju, visi tūrisma pakalpojumu piedāvājumi satilpa vienā hallē. Ja pieņemam, ka “Balttour” tulkojam kā Baltijas tūrisma gadatirgus, tad var teikt, ka tāds tas arī bija – Baltijas valstis Lietuva un Igaunija tiešām bija plaši pārstāvētas. Ar atsevišķu stendu ceļotājus vilināja mums tiks labi zināmā Pakrojas muiža, tūrisma pakalpojumus reklamēja Aizkraukles sadraudzības pilsēta Birži Lietuvā, kas pēdējos gados vilina arī ar mūzikas festivāliem.

Patīkami uz kopējā fona izcēlās Aizkraukles novada pašvaldības stends, jo nebija daudz pašvaldību, kuras savu novadu reklamēja atsevišķā stendā. Lielākoties tie bija apvienojušies reģionālajos stendos. Aizkraukles novads bija pārstāvēts arī Zemgales Tūrisma asociācijas stendā. Trīs dienas Aizkraukles novada Tūrisma nodaļas darbinieces čakli strādāja, lai rādītu un stāstītu, kā dēļ ir vērts braukt pie mums ciemos. Tūrisma nodaļas vadītājas vietniece Lauma Āre pastāstīja, ka izveidots jauns maršruts “Zelta ceļš Aizkraukles novadā”. Tas veidots no tūrisma objektiem, kas bija pieteikti “Zemgales tūrisma gada balvai 2023”, no kuriem divi iekļuva finālā, bet četri ieguva galvenās balvas nominācijā “Zemgales zelta dukāts”, “Zemgales zelta grauds”, “Zemgales zelta atspere” un “Zemgales zelta rokas”.

Informācija par apskates vietām un objektiem, naktsmītnēm un ēdināšanas vietām apkopota gan vienā kopīgā Aizkraukles novada bukletā, gan ir arī detalizētāka informācija bukletos katrai pagastu apvienībai, kā arī Sēlijai. Jaunākais piedāvājums Aizkraukles novadā ir atpūtas vieta “Zilais zirgs” Skrīveros, kas durvis vēris šī gada sākumā, un paspēja sagatavot reklāmas materiālus arī šai izstādei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tūrisma nodaļas vadītāja Anita Šmite, kas šo pasākumu sauc par profesionālajiem svētkiem, saka lielu paldies visiem atbalstītājiem un uzņēmējiem par sadarbību, gatavojoties dalībai izstādē. Stenda apmeklētāji varēja nogaršot “Skrīveru saldumu” un Skrīveru pārtikas kombināta, kas arī pats piedalījās izstādē ar savu stendu, konfektes, “Klidziņas” gardos riekstiņus un biedrības “Baltaine” dāmu ceptos kliju pīrādziņus. Interesenti varēja piedalīties viktorīnā, kurā bija sagatavoti seši fotojautājumi un seši videojautājumi. Tā piesaistīja lielu apmeklētāju interesi un bija lielisks veids, kā cilvēkiem pastāstīt par Aizkraukles novadu. Anita Šmite saka lielu paldies visiem uzņēmējiem, iestādēm, apvienību pārvaldēm, kas palīdzēja sagādāt balvas viktorīnas dalībniekiem. Ik pa laikam stendā iegriezās arī “Skrīveru mājas saldējuma” pārstāvji, kuri viesus ar saldējumu cienāja gan tur, gan arī savā stendā.

Jau tuvākajā laikā tūrisma nodaļas darbinieces aicina cilvēkus iegriezties tūrisma centros, kur būs jaunākā un aktuālā informācija par plašo tūrisma piedāvājumu, kas atvesta no izstādes, sadarbojoties un kā tagad moderni saka – tīklojoties ar kolēģiem citos novados. Ar lielu interesi Aizkraukles novada stendu aplūkoja arī gidi un aģentūras, kas veido ceļojumu maršrutus, un cerams, ka Aizkraukles puse tajos tiks iekļauta arvien vairāk.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.