Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Izstādē “Balttour 2023” iespēja satikt visu Latviju. Aizkraukles novads iepazīstinās ar jaunumiem tūrismā.

PIRMS TRIM GADIEM. Kokneses novada stends “Balttour 2020”. Foto no “Staburaga” arhīva.

Trīs dienas, no 3. līdz 5. februārim, Rīgā, izstāžu zālē Ķīpsalā, varēs apmeklēt izstādi “Balttour 2023”. Tajā būs arī Aizkraukles novada stends, kurā vienkopus varēs iepazīties ar tūrisma takām, objektiem, kā arī vietējo uzņēmēju un mājražotāju piedāvājumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

IMANTS KAZIĻUNS

Aktuālā informācija apkopota kartē

Vairāk par gatavošanos izstādei un Aizkraukles novada piedāvājumu stāsta Anita Šmite, novada Tūrisma nodaļas vadītāja. Pagājušā gada beigās nodaļas speciālisti apzinājuši aktuālos datus saistībā ar piedāvājumu tūristiem, un tie iekļauti jaunizdotā kartē.

Vairāki novada uzņēmēji nav paspējuši izgatavot savus bukletus jaunajai 2023. gada sezonai, tāpēc šāda izstāde ir laba iespēja reklamēties ar pašvaldības palīdzību. Līdz 27. janvārim novada tūrisma pakalpojumu sniedzējiem ir iespēja Tūrisma nodaļai iesniegt informācijas materiālus, bukletus, vizuālos materiālus vai produktus, lai tie būtu pieejami izstādes apmeklētājiem. Novada stendā būs satiekami visu tajā ietilpstošo apvienību pārvalžu tūrisma speciālisti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ķīpsalā apmeklētājiem aizkrauklieši piedāvās piedalīties viktorīnā par Aizkraukles novadu. Laimes ratā uzgriežot konkrētu vietu, piemēram, Jaunjelgavu, atbildot uz jautājumiem par to, pareizām atbildēm pienāksies pārsteiguma balva.

Jāatceras, ka izstādi apmeklē ne tikai potenciālie tūristi, bet arī šīs jomas profesionāļi — ekskursiju organizatori, gidi, un tieši šī izstāde ir iespēja piesaistīt ne tikai individuālus ceļotājus, bet arī grupas.

Jānodrošina lielāka tūristu plūsma

Saistībā ar pašvaldības dalības maksu izstādē Anita Šmite saka, tā ir līdzīga kā pirms kovida laika. Turklāt jau 2018. gadā pašvaldība noslēdza līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par Latvijas starptautiskās konkurētspējas veicināšanu tūrismā. Līdz ar to daļu no izdevumiem varēs atgūt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Neraugoties uz it kā nemitīgu līdzekļu ieguldījumu tūrisma jomā, vairākkārt nācies uzklausīt pārmetumus attiecībā uz naktsmītnēm Sēlijas novadā. Jūtams to akūts trūkums. Tas pats attiecas uz ēdināšanas pakalpojumiem. To apstiprina arī Tūrisma nodaļas vadītāja. Viņa gan saka, pirmkārt, jānodrošina lielāka tūristu plūsma šajā virzienā, līdz ar to uzņēmēji būšot ieinteresētāki darboties naktsmītņu un ēdināšanas pakalpojumu virzienā.

Būs arī tradicionālais tirdziņš

Izstādes rīkotāji, sabiedrība “BT 1”, vēsta — kā jau ierasts, izstādē “Balttour” būs arī amatnieku un mājražotāju tirdziņš. Uz pasākumu iepazīt tuvākas un tālākas zemes aicināti vairāk nekā 160 uzņēmumu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Turcijas, Uzbekistānas, Vācijas, Kostarikas, Indijas, Norvēģijas, Ungārijas, Spānijas, Somijas, Čehijas un Indonēzijas. Interesenti varēs iepazīties ar ceļojumu piedāvājumiem Gruzijas, Slovākijas, Ukrainas un Melnkalnes nacionālajos kopstendos. Šo valstu pārstāvji viesmīlīgi sagaidīs ikvienu, lai iepazīstinātu ar savas zemes tūrisma objektiem un kultūru, stāstītu aizraujošus stāstus un aicinātu ciemos.

Ar vilinošiem piedāvājumiem izstādē pirmo reizi startēs Polijas tūrisma operators “ITAKA”.

Izstādē tradicionāli notiks Latvijas tūrisma nozarei svarīgākā apbalvošanas ceremonija — “Gada cilvēks tūrismā”. Tiks godināti nozares profesionāļi, kuri snieguši nozīmīgu ieguldījumu Latvijas tūrisma nozares ilgtspējā. Apbalvošana notiks izstādes pirmajā dienā, 3. februārī, uzreiz pēc “Balttour 2023” oficiālās atklāšanas. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.