Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Izsludināts Zemkopības ministrijas konkurss “Sējējs 2023” – aicinām pieteikt dalībniekus. Šogad konkurss notiek 30. reizi

Konkursa balva. Publicitātes foto

Zemkopības ministrija (ZM) aicina pieteikt lauku saimniekus un uzņēmējus, jaunos zemniekus, pārtikas ražotājus kā arī ģimenes laukos Latvijā un lauksaimnieku vidū pazīstamākajam konkursam “Sējējs 2023”. Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas ne tikai pašvaldības, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas, bet arī lauku attīstības konsultanti un privātpersonas. Konkursa dalībniekus šogad vērtēs deviņās nominācijās, kā arī tiks pasniegta balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā. Šogad konkursam aprit nozīmīga jubileja – “Sējējs” notiek 30. reizi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemkopības ministrs Didzis Šmits: “Nereti lauksaimniecība tiek novērtēta nepietiekami, tāpēc jāatceras, ka lauksaimnieki ir mūsu sabiedrības stūrakmens un viņu darba augļus baudām mēs visi. Mūsu bērnības garšu veido no laukiem nākuši svaigi dārzeņi, augļi, gaļas un piena produkti. Lauksaimnieki ir ne tikai pārtikas ražotāji, bet arī dabas aizstāvji, kas rūpējas par bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu, tādējādi veicinot ilgtspējīgu attīstību un nodrošinot mūsu bērniem un mazbērniem kvalitatīvu vidi, kurā dzīvot. Vienlaikus lauksaimnieki ir arī būtiski ekonomikas dalībnieki, kuri nodrošina darbavietas un veicina reģionālo attīstību. Viņu darbs ir smags un prasa lielu atdevi, tāpēc aicinu novērtēt viņu ieguldījumu!”

Dalībnieki konkursā “Sējējs 2023” tiks vērtēti nominācijās – “Gada lauku saimniecība”, “Gada uzņēmums pārtikas ražošanā”, “Ģimene lauku sētā”, “Jaunais veiksmīgais zemnieks”, “Gada veiksmīgākā kopdarbība”, “Bioloģiskā lauku saimniecība” un “Gada LEADER projekts vietējā rīcības grupā”. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šogad šajās sešās nominācijās pretendentus var pieteikt arī privātpersonas. Pieteikumi dalībai šajās nominācijās līdz 16. jūnijam jānosūta elektroniski uz e-pasta adresēm llkc@llkc.lv (Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs) vai prese@lad.gov.lv (Lauku atbalsta dienests) ar norādi vēstules mērķī “Sējējs 2023”.

Arī šogad dalībniekus vērtēs nominācijās “Rītdienas sējējs – mazpulks” un “Zinātne praksē un inovācijas”. Nominācijā “Rītdienas sējējs – mazpulks” pieteikumus nosūta uz e-pasta adresi e-pasta adresi latvijas@mazpulki.lv līdz 16. jūnijam. Savukārt nominācijā “Zinātne praksē un inovācijas” iesniedz Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmijā (LLMZA), Rīgā, Akadēmijas laukumā 1, 204. kabinetā, vai nosūta uz e-pasta adresi lmzn@lza.lv 16. jūnijam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursā “Sējējs 2023” septiņpadsmito gadu tiks pasniegta balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā. Pretendentus šai balvai var izvirzīt ZM un tās padotībā esošās iestādes, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas un LLMZA. Pieteikt pretendentus balvai par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā (rakstisks pieteikums brīvā formā) var ZM Preses un sabiedrisko attiecību nodaļā līdz 16. jūnijam.

Konkursa laureāti saņems Gada balvu “Sējējs” (bronzas statuja), diplomu un naudas balvu, tiks apbalvoti arī veicināšanas balvu saņēmēji. Konkursa dalībniekus godinās konkursa noslēguma pasākumā 2023. gada rudenī.

Iepazīties ar konkursa nolikumu, vērtēšanas kritērijiem un citu ar konkursu saistīto informāciju, kā arī lejuplādēt pieteikuma veidlapas var “Sējējs” tīmekļvietnē www.sejejs.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.