Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Izsludinās iepirkumu Pļaviņu HES turbīnas rekonstrukcijai

Valsts prezidens Egils Levits vizītes laikā Pļaviņu HES pie vienas no spēkstacijas turbīnām.

AS “Latvenergo” šogad pirmajā ceturksnī plāno sākt pretendentu atlasi Pļaviņu hidroelektrostacijas (HES) 3. hidroagregāta rekonstrukcijai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tas ir vienīgais no Pļaviņu HES hidroagregātiem, kas vēl nav atjaunots. Pļaviņu HES elektroenerģijas ražošanu nodrošina 10 hidroagregāti. Lielākā daļa rekonstrukcijas darbu Pļaviņu HES ir pabeigti, un deviņi hidroagregāti ir rekonstruēti, palielinot kopējo stacijas uzstādīto jaudu par 83 megavatiem (MW). Atjaunošanas darbi vēl nepieciešami vienam hidroagregātam. Lai darbus veiktu, tiks izsludināts iepirkums.

Fakts, ka viens hidroagregāts vēl nav atjaunots, saistīts ar to, ka pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā “Latvenergo” izvērtēja noslēgtos līgumus par būvdarbiem, iekārtu piegādi un remontiem, vairākas līgumattiecības pārtraucot.

“Latvenergo” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Čakste skaidro, ka uzņēmumam ir jānoslēdz HES modernizācija. Lielākā daļa darbu jau paveikta un pagarināts gan HES dzīvescikls, gan par 10% uzlabota efektivitāte.

“Krievijai noteikto sankciju dēļ mums nāksies meklēt citu rekonstrukcijas īstenotāju Pļaviņu HES. Iepriekš izvēlētie piegādātāji bija no Eiropas, bet saistīti ar Krievijas akcionāriem. Diemžēl izskatās, ka arī šis uzņēmums ir pakļauts sankcijām, kas nozīmē, ka mēs projektu ar esošajiem piegādātājiem pabeigt nevaram,” stāstīja Čakste, piebilstot, ka tādēļ šī projekta īstenošana pagarināsies un būs jauns konkurss.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.