Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Izraēlas vēstniece sveic Gostiņus jubilejā

Atzīmējot notikumu, kad pirms 90 gadiem Gostiņiem piešķirts pilsētas statuss, Pļaviņas apmeklēja Izraēlas ārkārtas un pilnvarotā vēstniece Latvijā Šārona Rapaporta-Palgi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pļaviņu apvienībā viņa vispirms apmeklēja uzņēmumu “Krauss” Klintaines pagastā. Pēc tam bija tikšanās ar novada, kā arī apvienības vadību un pārstāvjiem, kuri vēstnieci iepazīstināja ar pašvaldības teritoriju, struktūru un iespējām. Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums atzinīgi novērtēja vēstniecības interesi par novadu un vēlmi veidot tālākās sadarbības iespējas.

Pašvaldības pārstāvji kopā ar Izraēlas ārkārtas un pilnvarotā vēstnieci apmeklēja arī ebreju kapsētu Aiviekstes pagastā aiz Gostiņiem, kur nolika ziedus pie nacistu nošauto 14 ebreju bērnu piemiņas akmens. Vēstniece ar interesi apskatīja arī senākos apbedījumus, pie kuriem pieminekļos vēl saglabājušies uzraksti ivritā.

Dienas noslēgumā aizvadīti svētki par godu Gostiņu pilsētas 90 gadu jubilejai, kur vēstniece sveica visus ar šo notikumu, priecājās, ka viņai bija iespēja būt tajā klāt. Viņai tas ir īpašs brīdis, zinot Gostiņu vēsturi, kas saistīta ar ebreju tautu. Viņas pateicība visiem un īpaši Ivetai Krastiņai, kura tik daudz paveikusi, izglītojot jauniešus šajos jautājumos. Vēstniece atzina ka viņas vizīte Gostiņos bijusi pirmā, bet noteikti ne pēdējā.

Svētkos visus sveica arī Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums, vēlot kopā sasniegt arvien vairāk. Viņš arī pateicās par ieguldījumu Gostiņu vēstures apzināšanā un saglabāšanā, apzinoties šīs vietas nozīmīgumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.