Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Izrāde sestdienas vakaram. Pārpratumu buķete Kokneses amatierteātra sniegumā

LABS DARBIŅŠ PADARĪTS — pēc pirmizrādes teic režisore Inguna Strazdiņa (otrajā rindā otrā no labās). Ivetas Skabas foto

Sestdienas vakarā uz pirmizrādi aicināja Kokneses amatierteātris, kas bija iestudējis lietuviešu autores Vidas Bladukaites komēdiju “Īre un trīs olas”. Tā pulcēja skatītāju pilnu zāli. Smiekli izrādes laikā, aplausi, dāvinātie ziedi, smaidi liecināja, ka skatītājiem izrāde patika.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komēdija “Īre un trīs olas” pagājušajā gadā Koknesē bija skatāma amatierteātru festivāla “Pērses krastos” laikā, un to izrādīja lietuviešu viesi no Taujēnu amatierteātra. Lai arī iestudējums bija lietuviešu valodā, tas gāja pie sirds ne tikai skatītājiem, bet arī amatierteātra aktieriem.

Šovasar amatierteātru svētki “Pie pils” norisināsies Taujēnos, uz kurieni dosies arī Kokneses amatierteātris. Ko aizvest ciemkukulī? Kā sacīja režisore Inguna Strazdiņa, kāpēc gan neaizvest “Īri un trīs olas”? Tā tika pieņemts lēmums iestudēt šo komēdiju, lai gan koknesieši parasti ķeras klāt nopietnākiem iestudējumiem. Lugu latviešu valodā pārtulkoja amatierteātra aktrise Marina Savokina, un pērn oktobrī sākās mēģinājumi.

Visa pārpratumu buķete sākas ar to, ka māte un meita — Austra (Aija Juste) un Milda (Meldra Eglīte) — sakrājušas ievērojamu īres parādu, ko pieprasa atdot saimniece Rasma (Rita Čerkovska). Nekas cits neatliek, kā uz karstām pēdām radīt biznesu — izīrēt istabu īres dzīvoklī, un vienlaikus par īrniekiem kļūst profesors Ričards (Aivars Trūps) ar suni un grāmatvedis Valdis (Edijs Lapuks), kuram mājas apstākļi, sievu Augusti (Elīza Lejiņa) ieskaitot, neļauj pilnvērtīgi strādāt. Profesors vakarstundās pārģērbjas par bezpajumtnieku, savukārt pie Valda patvērumu meklē brālis Andris (Ēriks Lejiņš), kurš sastrīdējies ar līgavu Līnu (Iva Ermiča). Parāds ir liels, un ar istabas izīrēšanu vien nepietiks, lai to nosegtu un vēl labi padzīvotu. Kur vēl dabūt naudu? Var taču zīlēt! Ideja traka, spēju nav, pieredzes arī nav, bet ātri vien sludinājumam atsaucas klients Salvis (Jānis Madžulis). Turklāt pareģojumi piepildās! Kāda gan tam visam saistība ar trim olām? Tas lai paliek noslēpumā!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visu komisko situāciju fonā lugas autore ieslēpusi morālas dabas jautājumus, kas aktuāli visos laikos. Godīgums, ģimeniskās vērtības, tas, ka meliem īsas kājas.

Notikumi uz skatuves norisinājās raiti, spraigi, kas nelika garlaikoties un gaidīt nākamo skatu. Arī izvēlētā mūzika jau pašā sākumā lika saprast, kāda žanra iestudējums tas būs. Visi aktieri savās lomās bija lieliski, turklāt Aivaram Trūpam tā bija debijas izrāde. Aizkulisēs aktieriem notikumus līdzi izdzīvoja un pēc izrādes kopā ar skatītājiem priecājās režisore Inguna Strazdiņa. “Labs darbiņš padarīts,” pēc pirmizrādes teica režisore. “Dzirdam labas atsauksmes, bet vēl jau jāiespēlējas. Publika katrā vietā arī atšķirīga. Visinteresantāk, kā šo izrādi uztvers lietuvieši. To var spēlēt jebkurā zālē, īpašs aprīkojums nav vajadzīgs. Tāds braucamgabaliņš, redzēs, cik mēs nobrauksim.”

Tuvākajā laikā — 25. maijā — komēdija “Īre un trīs olas” būs skatāma Bebros un Iršos. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.