Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Izcīna sudrabu un Latviju pārstāvēs sacensībās Vācijā. Maksimāli imitē apstākļus, kādos glābējiem jāstrādā ugunsgrēkā

AIZKRAUKLES KOMANDA SACENSĪBĀS. No kreisās — Viktors Valainis, Armands Laurinaitis, Ainārs Mičulis, Jānis Ansabergs un Valts Censonis. Foto no VUGD arhīva

Jelgavā notika sacensības “Stiprais ugunsdzēsējs”, kurās piedalījās arī Aizkraukles daļas ugunsdzēsēji. Vecuma grupā līdz 29 gadiem 2. vietu izcīnīja Aizkraukles daļas pārstāvis Armands Laurinaitis. Augstvērtīgā rezultāta dēļ Armands ir to piecu Latvijas ugunsdzēsēju vidū, kas augusta beigās piedalīsies līdzīgās sacensībās Vācijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensībās piedalījās vairāk nekā 90 dalībnieku no Latvijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Lietuvas Ugunsdzēsības un glābšanas departamenta.

Sacensību “Stiprais ugunsdzēsējs” distance veidota, balstoties uz Eiropā un Amerikā populāru sporta veidu, kas pārbauda ugunsdzēsēju glābēju profesionālās iemaņas un fizisko sagatavotību.

Distance sastāv no pieciem posmiem — vispirms ugunsdzēsējiem glābējiem ir jāuzkāpj tornī, nesot 19 kilogramu smagu saini. Pēc tam torņa augšā jāuzvelk šļūteņu ritulis. Tad dalībnieks dodas no torņa lejā, kur, ar āmuru sitot pa slieci, tā jāaizsit noteiktā attālumā. Pēc tam dalībnieks izskrien šķēršļu joslu un tās galā ir ar ūdeni pilna šļūtene, kas viņam jāaizvelk vairāki desmiti metri līdz mērķim, un tas jānotriec ar ūdens strūklu. Kad mērķis notriekts, dalībniekam jāpaņem apmēram 90 kilogramu smags manekens un atpakaļgaitā jānogādā līdz finiša līnijai. Visa distance tiek veikta ugunsdzēsēja glābēja speciālajā aizsargtērpā, turklāt individuālajās sacensībās dalībnieki elpo ar elpošanas aparāta palīdzību. Tādējādi tiek maksimāli imitēti apstākļi, kādos ugunsdzēsējiem glābējiem jāstrādā ugunsgrēkā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ļoti labs sacensību rezultāts ir divas un mazāk minūšu. Viss ir jāizdara ātri un precīzi.

Vecuma grupā līdz 29 gadiem Armands Laurinaitis ieguva 2. vietu ar rezultātu 2:06;79 — uzvarētājam zaudējot astoņas sekundes, bet 3. vietas ieguvēju pārspējot par vienu sekundi. Starp visu triju vecuma grupu dalībniekiem aizkrauklietim ir piektais labākais rezultāts.

Jāpiebilst, ka Aizkraukles daļas ugunsdzēsēji glābēji šāda veida sacensībās piedalījās pirmo reizi un šie rezultāti tika sasniegti, var teikt, ka pirmo reizi veicot distanci.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā vecuma grupā piedalījās arī Aizkraukles daļas pārstāvis Valts Censonis, kurš izcīnīja 7. vietu. Vecuma grupā no 30 līdz 39 gadiem Aizkraukles daļas pārstāvis Viktors Valainis ieguva 12. vietu, Ainārs Mičulis — 17. un Jānis Ansabergs — 25. vietu. Komandu vērtējumā, kad katrs veic kādu no distances posmiem, Aizkraukles daļas komanda ieguva 7. vietu.

Ar sasniegto rezultātu Armands Laurinaitis ir to piecu Latvijas ugunsdzēsēju pārstāvju vidū, kas sestdien, 27. augustā, Hamburgā, Vācijā, piedalīsies Hamburgas ugunsdzēsības 150. gadadienai veltītajās sacensībās “Toughest firefighter”, kurās ir ļoti līdzīga trase tām sacensībām, kuras notika Jelgavā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.