Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Izbraukuma vakcinācija veicina potēšanos

Foto no Freepik

Svētdien, 12. decembrī, izbraukuma vakcinācija pret Covid-19 plānota Pļaviņās, Sunākstē un Daudzevā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakcinācijas laikā tiks nodrošināta gan pirmās, gan otrās vakcīnas deva, gan pēc pieprasījuma arī balstvakcinācija jeb trešā pote. Līdzi noteikti jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), potēšanas pase (ja tāda ir), vēlams ierasties tādā apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu, savukārt pusaudžiem no 12 līdz 13 gadiem vakcinācijas laikā nepieciešama mātes vai tēva (vai cita likumiskā pārstāvja) klātbūtne, kā arī šādi dokumenti: likumiskajam pārstāvim — pase  vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu (ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara).

Sunākstes un Daudzeses pagastu iedzīvotāji ir ļoti gandarīti par iespēju vakcinēties uz vietas pagastā. Sunāk­stes pagasta pensionāru biedrības vadītāja Mirdza Caune pastāstīja, ka iepriekšējā izbraukuma vakcinācijas reizē šo iespēju izmantojuši cilvēki no tuvākas un tālākas apkār­tnes, jo ne katrs var aizbraukt uz Aizkraukli vai citu lielāku apdzīvoto vietu, kur darbojas vakcinācijas punkti. “Domāju, ka daudzi sapotējās tieši tāpēc, ka vakcīnbuss piebrauca klāt,” piebilda M. Caune. Arī daudzesieši priecājas par šādu iespēju, jo ģimenes ārste I. Ziediņa, kura pieņem pacientus Daudzeses un Sunākstes pagastā, lielās darba slodzes dēļ vakcināciju neveic, un cilvēkiem jāmeklē citas iespējas.  

Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas pārstāve Zaiga Barvida “Staburagam” pastāstīja, ka, plānojot izbraukuma vakcināciju, konsultējas ar pašvaldībām un dodas turp, kur cilvēkiem tas vairāk nepieciešams un nav citu iespēju saņemt poti pret kovidu.

Vakcinācijas laiks 12. decembrī. Pļaviņu kultūras namā izbraukuma vakcinācija notiks no pulksten 9 līdz 11, Sunākstes saieta namā — no  pulksten 12 līdz 13.30, Daudzeses dienas centrā — no pulksten 14 līdz 16.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.