Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ivo Fomins: “Aicināti manā mūzikas valstībā!”

ROKMŪZIĶIS Ivo Fomins. Publicitātes foto

IESAKA IRĒNA NAGLE, laikraksta “Staburags” maketētāja

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pagājušās nedēļas izskaņā Aizkrauklē notika Ivo Fomina jubilejas koncerts, un to vasaras sesija “30 gadi uz skatuves un jūsu sirdīs” sākās Ikšķiles estrādē. Viņa mūzikas cienītāju lielās intereses dēļ dažās Latvijas pilsētās bija sniegti arī papildkoncerti. Aizkraukle bija mākslinieka jubilejas vasaras koncerttūres noslēdzošā pilsēta. Arī te zālē brīvu vietu nebija, jo visas biļetes pirms koncerta bija izpārdotas.

“Labvakar, Aizkraukle! Sveiciens jums no saulainās Liepājas, un esat aicināti manā mūzikas valstībā!” pēc pirmās nodziedātās dziesmas publiku uzrunāja liepājnieks Ivo Fomins. Arī dziesmas izskaņā dziedātāja sveicienā uz augšu paceltās rokas un klausītāju virzienā pavērstās plaukstas liecināja: “Aizkraukle, esam kopā, šovakar dziedāšu jums!”.

Koncerta laikā skanēja lielākā daļa rokmūziķa karjeras labāko dziesmu no izdotajiem četriem albumiem, no viņa karjeras pirmsākumiem, kā arī citi klausītāju iemīļotākie skaņdarbi. Ivo Fomins uz skatuves vislielāko atpazīstamību guvis, izpildot savu vai Tomasa Kleina komponēto mūziku. Dziesmu tekstu autors ir Guntars Račs. Klausītāju iemīļotāko dziesmu vārdi apkopoti un izdoti grāmatā “Ivo Fomins. Dziesmu grāmata”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
MŪZIKAS IERAKSTU APGĀDS “MicRec” šogad izdevis Ivo Fomina 20 labāko dziesmu izlasi kompaktdiskā un “Jubilejas izlasi” — vinila skaņuplatē. Izdota arī grāmata ar viņa izpildīto 67 klausītāju iemīļotāko dziesmu vārdiem.

Kad Ivo Fomins dziedāja dziesmu “Muzikants”, atcerējos, ka viņa un rokgrupas “Līvi” ģitārista Tomasa Kleina izveidotā dueta “Fomins& Kleins” izpildītā dziesma “Muzikants” 2003. gada Eirovīzijas dziesmu konkursa Latvijas nacionālajā atlasē ieņēma 2. vietu. 2004. gadā duets “Fomins&Kleins” piedalījās lielajā Eirovīzijas konkursā, bet viņu izpildītā “Dziesma par laimi” neizkļuva no pusfināla.

Duetam “Fomins&Kleins” izdoti divi albumi — “Muzikants” (2003) un “Dzimis Latvijā” (2004). Kad sadarbība ar Tomasu Kleinu beidzās, Ivo Fomins sāka savu solokarjeru, izdodot albumus “Nekas jau nebeidzas” (2015) un “Cilvēks” (2021). Apritējis 30 gadu, kopš uz skatuves Ivo Fomins dzied ar savu vārdu un uzvārdu. Daudzus gadus viņa grupas sastāvā ir Roberts Dinters (ģitāra), Kristaps Eihvalds (ģitāra) un Ēriks Hanzovskis (bungas).

Piesakot koncerta īpašo viesi — talantīgo dziedātāju Paulu no Valmieras —, mūziķis ar humoru piebilda: “Man patīk jauni, talantīgi dziedātāji, un es uz skatuves dodu iespēju padziedāt kopā. Savulaik, kad pats biju jauns un gribēju dziedāt, neviena slavenība mani uz skatuves līdzi nesauca.” Kopā ar Ivo Fominu Paula nodziedāja dziesmas “Neviens” un “Ielai pāri”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savā jubilejas koncertā mūziķis ne vien dziedāja, bet arī sarunājās ar klausītājiem, stāstot par savu jaunību, par ikdienas kurioziem, mazliet ironizējot par savu atpazīstamību. Drīz vien publika atraisījās, aplaudēja un pēc Ivo Fomina aicinājuma dziedāja arī līdzi. Vienaldzīgo koncertā nebija, kvēlākie Ivo Fomina fani pēdējā rindā dejoja viņa mūzikas ritmā.

“Dziesmai ir jābūt tādai, lai klausītājs sajustu: “Ei, draugs, tas ir izdevies uz simts procentiem!” kādā no intervijām sacīja rokmūziķis Ivo Fomins. Viņa simtprocentīgo atdevi un enerģiju juta ikviens Aizkraukles koncerta apmeklētājs, pateicībā par sniegto ceļojumu viņa mūzikas valstībā dziesmas “Nekas jau nebeidzas’’ un “Dzimis Latvijā” noklausoties ar stāvemocijām. Nerimstošu aplausu un ovāciju pavadīts, Ivo Fomins atvadījās no Aizkraukles pilsētas līdz nākamajai tikšanās reizei. Pēc koncerta faniem bija iespēja iegūt mākslinieka autogrāfu un kopā nofotografēties.

Iespējams, kādam no Ivo Fomina koncerta apmeklētājam mūzika šķita par skaļu. Taču rokmūziku raksturo ritms un skaņas skaļums, ko rada ģitāras, bungas un solists! Tas ir viens no rokmūzikas pavadoņiem — skaļums. Protams, svarīgs ir arī dziesmu tekstu saturs. Paldies Ivo Fominam un viņa pavadošajai grupai par koncertā gūtajām emocijām, tas bija aizraujoši!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.