Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

“I’ve Been Thinking About You” skanēs Biržos

Lietuvas Biržos, kas ir tikai nepilnus simts kilometrus no Aizkraukles, 22. jūlijā Leģendu mūzikas festivālā uzstāsies leģendārā angļu grupa “London Beat”, kas izveidota 1988. gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Grupas dibinātājs ir angļu ģitārists, taču tās sastāvā bija trīs amerikāņu dziedātāji. Tumšādaino puišu grupa izcēlās uz tā brīža mūzikas grupu fona. Visa grupas radošā darbība ir saistīta ar “tehnodance” mūzikas stilu. Stils, kas radies 80. gados, publikai gāja pie sirds. No pārējiem stiliem tas atšķīrās ar muzikālo elementu vairākkārtēju apkārtošanos ar noteiku mehānisko ritmu akcentiem. Apvienojumā ar citiem stiliem — popmūziku un soul mūziku — grupa neilgā laikā uzlidoja slavas virsotnē.

Viena no populārākajām dziesmām, kuru, izdzirdot tikai dažus ievadakordus, atpazīs daudzi klausītāji, ir “I’ve Been Thinking About You”. Jau 1990. gadā dziesma bija visu Eiropas hitparāžu galvgalī. Tā skanēja visur un nepilnu gadu pēc iznākšanas bija žurnāla “Billbourd” labāko muzikālo darbu saraksta augšgalā. Tas mūzikas pasaulē bija ļoti nozīmīgs fakts, jo žurnālam bija autoritatīva, neuzpērkama izdevuma slava, regulāri publicējot labāko singlu sarakstus. Iekļūšana šajā sarakstā vismaz 100. vietā bija skaņdarba popularitātes atzinība, un daudzi par pirmo vietu varēja tikai sapņot. Kopš 20. gadsimta beigām to neoficiāli sauc par mūzikas industrijas Bībeli.

Grupa kļuva tik populāra, ka tās dibināšanas dienu fani atzīmē līdz pat šai dienai.
Visiem grupas dalībniekiem bija iepriekšēja pieredze mūzikas jomā: Džimijs Helmss bija aktieris un aktīvi sadarbojās ar amerikāņu kanālu BBC. Ģitārists Viljams Henšels strādāja ar rokgrupām, savukārt Džordžs Čendlers un Džimijs Čembers strādāja kopā ar Polu Jangu kā  fona vokālisti.
Pirmo reizi grupa sevi pieteica Holandē. Koncerts turpinājās vairāk nekā stundu, un slavenais producents Deivids Stjuarts pieņēma vēsturisku lēmumu noslēgt vienošanos ar talantīgajiem puišiem. Pateicoties viņam, grupai izdevās izveidot pirmo albumu. Pirmā slavenā “London Beat” dziesma bija “9AM”, un pēc kāda laika tika izdots viņu pirmais ieraksts “Speak”, nodrošinot panākumus daudzus gadus.


Savukārt kompozīcija “Falling In Love Again” cerētos panākumus nenesa. Daudzi to saista ar Čendlera un Čembera aiziešanu no grupas. Viņu vietu ieņēma Entonijs Blēzs un Čārlzs Pjērs. Fani uzreiz pamanīja, ka visas kompozīcijas sāka skanēt jaunā veidā, tika ieviestas svaigas izpildījuma notis. Drīz viņi izdeva jaunu albumu “In The Blood”. Tajā iekļautā kompozīcija “I’ve Been Thinking About You” ieņēma 1. vietu topos 27 valstīs, tostarp ASV. Tika pārdoti vairāk nekā pieci miljoni eksemplāru, un pēkšņi “London Beat” puiši kļuva par pasaules popsuperzvaigznēm.

Gadu vēlāk tika radīti jauni hiti, kas iekaroja populāro Eiropas topu virsotnes. To skaitā tādas dziesmas kā “A Better Love”, “You Bring On The Sun” un jauns Boba Mārlija skaņdarbs “No Woman No Cry”. Grupas bagātīgā pieredze visās mūzikas jomās deva viņiem unikālu skanējumu, kas caurstrāvots ar gospeļa, hausa, repa un reta grūva ietekmi!

2000. gadu sākumā grupai pievienojās Viljams Upšovs. Tika ierakstīts albums “Back in the hi-life”, iekļaujot tajā jaunas dziesmas un veco hitu remiksus. Populārākās bija skaņdarbs par godu Dženiferai Lopesai “J-Lo” un kompozīcija “Spirit Of A Child”, kas ir stāsta par Anglijā 19. gadsimta sākumā traģiski nogalinātajām meitenēm.
Kopumā grupa izdevusi sešus albumus.

Foto paraksts
21. gadsimta sākumā grupas popularitāte gankritās, taču tā nav pārtraukusi savu darbību un turpina koncertēt. Šobrīd sastāvs, kurā ir Džimijs Helmss, Džimijs Čemberss un Čārlzs Pjērs, atradis līdzsvaru starp viņu pašu personībām un visām daudzajām ietekmēm, kas padara “London Beat” tādu, kāds tas ir, piešķirot “jaunu pieskārienu” neaizmirstami slavenajiem 90. gadu hitiem.
Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.