Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Iršos sadancis “Liekam jaunu bildi iekšā”

Ivetas Skabas foto

Aizvadītās nedēļas nogale Iršos pagāja deju un kino zīmē. Vidējās paaudzes deju kolektīvs (VPDK) “Irši” ar vadītāju Ilonu Ūdri aicināja uz kopīgu sadanci “Liekam jaunu bildi iekšā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izrādās, iršēnieši “uz tu” ir ne tikai ar dejām un volejbolu, bet arī ar kino. Dejotājus no maliņu maliņām, kā pienākas, uzņēma Ķencis (Gita Birkāne) un Mirttante (Ilona Dunkule). Kur Mirttante, tur arī limuzīns. Iršos tas gan bija nevis Jāņu nakts, bet zilo cerību krāsā. Nav nozīmes krāsai, galvenais, ka limuzīns, ko pasākumam bija atvēlējis iršēnietis Kaspars Vaivods.

Kas gan ir filma bez režisora un aktieriem? Viņu lomās iejutās Ilona Ūdre un deju kolektīvu “Irši”, “Lēdmane”, “Aija” (Ogre) dejotāji. Protams, ka sadancis nevarēja notikt bez rīdziniekiem — VPDK “Dejotprieks” un TDA“Rība”. Latgali pārstāvēja VPDK “Upenieki” no Jersikas. Pie muižas klēts — magazīnas tika izdejotas gan jestras, gan lēnākas dejas. Arī Ķencim papēži niezēja, un viņš izdancināja pa kādai dāmai.

Sadancī “Irši” ielika ne vienu vien jaunu bildi. Gan viņiem, gan “Lēdmanes” dejotājiem tā bija laba iesildīšanās, jo šīs nedēļas nogalē būs jādejo Ilonas Ūdres diplomdarba koncertā Rīgā. Ilona absolvē Latvijas Kultūras koledžu un būs diplomēta deju kolektīvu vadītāja. Lai dejotājiem viegls solis un vadītājai netrūkst radošo ieceru!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.