Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Intervija ar Ukrainas pilsētas Slavutičas mēru: tauta pārliecināta par uzvaru

Radiniekiem Krievijā grūti mainīt uzskatus
Turpinoties Krievijas armijas iebrukumam Ukrainā, vairākas pilsētas sekmīgi atvaira okupantu uzbrukumus, citas diemžēl ir ieņemtas. Daļā pilsētu aktīva karadarbība nav notikusi, bet tās ir ciešā pretinieka militāro spēku ielenkumā. Viena no tām ir Aizkraukles draugu pilsēta Slavutiča. Atgriezta no ārpasaules — sagrauti tilti, apkārtnē uzturas okupācijas spēki, līdz ar to pilsēta cenšas noturēties pati saviem spēkiem. Veikalu plaukti ir tukši, pārtikas produktus iespēju robežās piegādā no lauku rajoniem. “Staburagam” bija iespēja sarunāties ar Slavutičas pilsētas mēru Juriju Fomičevu. Intervija notika 4. martā, līdz ar to aprakstīti tajā brīdī aktuālie notikumi.
— Latvija, tajā skaitā Aizkraukles iedzīvotāji, jūt līdzi Ukrainas tautai, domās esam kopā ar jums.
— Jūtam jūsu atbalstu. Katru dienu kāds zvana, raksta, jautā, kā mums iet, kas notiek, un tas arī mums ir ļoti svarīgi — sajust atbalstu. Mēs noturēsimies. Piekrītu tam, ka mēs ne tikai aizstāvam savu zemi, bet arī Baltijas valstis, Eiropu un pat pašu Krieviju. To, kas šobrīd notiek, nespējām iedomāties pat baigākajos sapņos. Daudzi jautā — kāpēc laikus neevakuēja sievietes un bērnus, kāpēc neaizbrauca tie, kas varēja aizbraukt? Mēs negaidījām, ka notiks kas tāds. Sliktākajā scenārijā pieļāvām, ka būs Doņeckas un Luhanskas apgabali, ka metru pēc metra centīsies atkarot šīs teritorijas. Bet, ka būs vispārējs iebrukums visā Ukrainā, tas mums joprojām ir šoks, un tas turpina palielināties to notikumu dēļ, kas šobrīd notiek valstī.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.