Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ilona Ūdre: abi mani kolektīvi ir daļa no manas ģimenes

Pāris gadu vidējās paaudzes deju kolektīvu “Irši” un arī Lēdmanes kultūras namā seniorus dejotājus vada Ilona Ūdre. To, ka deja ir viņas sirdī un prātā, redzēju nesen notikušajā sadancī Aizkraukles pagasta kultūras namā. Lieliska tehnika, mirdzošs smaids, aizrautība, ar kādu viņa dejoja, turklāt viena, bez partnera, tas mani ieintriģēja uzzināt ko vairāk par viņu.
No finansēm uz dejām
— Skatoties uz tevi koncertā, redzot aizrautību, ar kādu dejo, nevaru nepajautāt — no kurienes tas?
— Tas man jau no bērnības, sirdslieta. Esmu no Ogres un daudzus gadus biju tautas deju ansambļa “Ogre”, vidējās paaudzes deju kolektīva “Aija”, kurā nodejoju 11 gadus, dejotāja. Pirms trim gadiem sāku dejot Iršu deju kolektīvā, ko gandrīz 30 gadu vadīja Inta Balode. Viņa man piedāvāja pārņemt kolektīva vadību, es piekritu. Tieši tajā laikā uznāca kovids. Pirmais pārbaudījums ar Iršu kolektīvu bija skate pagājušajā gadā. Uzskatu, ka veicās labi, pakāpes tad nepiešķīra, mēs ieguvām vērtējumu “daļēji apgūts”. Par to nepārdzīvojām, jo repertuāru vajadzēja apgūt divu mēnešu laikā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.