Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ilona Lazda no Klintaines visu mūžu uzticīga divām lietām — dzīvesvietai un profesijai

Ilona Lazda no Stukmaņiem savā dzīvē nav mainījusi vismaz divas lietas — pagastu, kurā dzīvo, un tā ir Klintaine, kā arī darba jomu izglītībā. Ilgus gadus viņa bija sākumskolas skolotāja Pļaviņu vidusskolā, tad pārņēma izglītības speciālista pienākumus Pļaviņās un Koknesē. Tagad darbs turpinās Aizkraukles novada Izglītības pārvaldē, bet daudzi joprojām viņu uzrunā par skolotāju. Nesen Ilona nosvinēja savu 60 gadu jubileju, un vairāk nekā puse aizvadīta šajā profesijā.
Plānus maina peldēšana
Skolotājas profesija Ilonai bija apzināta izvēle. Pēc vidusskolas Pļaviņās domājusi kļūt par krievu valodas skolotāju, bet iestājai augstskolā bija eksāmens peldēšanā. Tas atturēja, jo Ilona tolaik neprata peldēt, tāpēc aizgāja mācīties par sākumskolas skolotāju, kur neprasīja šo prasmi. Pirmā izglītība viņai iegūta Rīgas Pedagoģiskajā skolā, jo tolaik darbam skolā ar to pietika. Vēlāk izglītība turpināta augstskolā.
Skolā nostrādāti 35 gadi, un Pļaviņu vidusskola viņai bija pirmā un vienīgā darbavieta kā skolotājai.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.