Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ilgi gaidīta dāvana aizkraukliešiem. Daugavas krastā atklāta labiekārtota pastaigu taka

Aizkrauklē, Daugavas krastā pie veloparka, sportiskā pasākumā, pārgriežot svinīgo sarkano lenti, oficiāli atklāta pastaigu taka. 400 metru garais asfaltētais lokveida aplis savienojas ar velotrasi, kopā veidojot 700 metru garu posmu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Taku atklāj kopīgā goda aplī

Atklāšanas pasākumā klātesošos uzrunāja Andris Zālītis, Aizkraukles novada domes priekšsēdētāja vietnieks. Viņš sacīja, ka šī ir ilgi gaidīta dāvana aizkraukliešiem, kas tapusi ar dažādām grūtībām. “Pilsētā ir vēl viena skaista vieta, ko varam nodot iedzīvotājiem. Gan jauniem, gan veciem šeit būs, ko darīt — braukt ar dažādiem braucamrīkiem vai vienkārši pastaigāties un baudīt Daugavas ainavu,” sacīja A. Zālītis. Jaunizveidoto trases apli pasākuma apmeklētāji “iesvētīja”, veicot kopīgu goda apli. Tajā plecu pie pleca devās skūteristi, vairāki velobraucēji, meitene ar skrituļslidām, mazākie ar līdzsvara skrejriteņiem, pārējie — kājām.

Atklāšanas pasākumā notika “Ielu spēles” — dažādas sportiskas aktivitātes vairāku stundu garumā.

Pa asfaltēto loku var braukt ar velosipēdu, skrituļslidām, skrituļslēpēm un skrejriteņiem, vēlams tikai vienā virzienā, jo kustība abos virzienos var apdraudēt aktīvās atpūtas cienītājus. Ziemā izgaismoto trasi plānots izmantot slēpošanai. Bruģētās ietves piemērotas kājāmgājēju pastaigām, tāpat uzstādīti vairāki soliņi un atkritumu tvertnes, tuvākajā laikā izvietos arī novērošanas kameras.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turpinās piekrastes labiekārtošanu

Aizkraukliete Sanita kopā ar dēlu Edgaru taku iemēģināja jau pirms atklāšanas, un tā ir kļuvusi par iecienītu ģimenes atpūtas vietu. “Nākam vismaz pāris reizes nedēļā. Dēls ar skūteri brauc pa rampām veloparkā, es ar draudzenēm pastaigājos pa taku. Prieks, ka pilsētā ir par vēl vienu sakoptu un labiekārtotu vietu vairāk. Kā jau kārtīgam staigātājam, gribētos, lai aplis ir lielāks, taču liela pievienotā vērtība ir iespēja noiet gar veloparku un pavērot bērnus, kas tur pavada laiku, un pārliecināties, ka viss ir labi. Lai gan atklāšanas dienā brīžiem lija, tas netraucēja piedalīties aktivitātēs,” pēc pasākuma stāstīja Sanita.

Valērija Noreika, Aizkraukles novada domes vecākā projektu vadītāja, stāsta, ka atsauksmes no cilvēkiem, kas taku jau iemēģinājuši, ir ļoti labas. “Trasi iemēģinājuši arī rolleristi. Tā saucamajiem “spečukiem” noteikti prasītos pēc garākas trases, entuziastiem, kas brauc savam priekam un atpūtai, šī trase ir ļoti vērtīga. Arī es pati noteikti šo trasi izmantošu un ņemšu līdzi visu ģimeni. Man ir liels gandarījums par paveikto. Iedzīvotāji vēlas, lai aktīvā infrastruktūra tiek uzlabota un atjaunota. Ar šī projekta nobeigumu mēs neapstāsimies. Tālākais mērķis ir sakārtot visu aktīvo infrastruktūru Daugavas piekrastes teritorijā,” stāsta Valērija Noreika.

Diemžēl vēl pirms oficiālās trases atklāšanas huligāni jau bija paspējuši nodarīt skādi — bojāti soliņi un apzīmētas atkritumu tvertnes. V. Noreika skaidro, ka pašvaldībai būs jāiegulda papildu līdzekļi vandalisma seku likvidēšanai. Lai šādus gadījumus novērstu, jau tuvākajā laikā izvietotas videonovērošanas kameras.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.