Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Iespēja iepazīt profesijas virtuvi

Izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” rīkotās Ēnu dienas ik gadu piesaista lielu skaitu jauniešu un darba devēju. Arī šogad vairāk nekā 70 procentu skolēnu no visas Latvijas tajās piedalīsies, lai izzinātu dažādas profesijas. Cik nozīmīgs ir šis pasākums jaunieša nākotnes karjeras izvēlē?
INGŪNA GRANDĀNE,
SIA “IMIga” valdes priekšsēdētāja
— Manuprāt, Ēnu diena precīzāk parāda dažādus uzņēmumus un profesijas. Līdz šim aktīvi esam iesaistījušies šajā pasākumā, ko pirms diviem gadiem patraucēja pandēmija, bet šogad neesam pieteikušies. Tomēr tā ir laba iniciatīva, jo palīdz izprast katru darbu no iekšpuses. Iepriekš Ēnu dienā uzņēmumā allaž viesojās vairāki jaunieši, jo mums ir dažādas profesijas, ko iepazīt. Grūti pateikt, vai Ēnu dienas ieinteresē jaunieti jau konkrētajā profesijā, bet tas, iespējams, veicina viņa vēlmi kaut kad nākotnē kļūt, piemēram, par uzņēmēju, pārtikas tehnologu vai pavāru. Konkrēti par pavāra profesiju runājot, jauniešus bieži vien tā atbaida, jo tas ir fiziski smags un atbildīgs darbs. Līdzīgi kā mediķis, arī pavārs ikdienā atbild par cilvēka veselību un labsajūtu, ievērojot daudzas būtiskas lietas, gatavojot ēdienu. Vajadzīgas gan zināšanas, gan prakse un pieredze, bet tā ir arī ļoti vajadzīga un saistoša profesija, tāpēc interese par to nemazinās gan profesionālās izglītības audzēkņiem, gan studentiem. Katrā profesijā un darbā var saskatīt plusus un mīnusus, un tās izvēlē nereti būtiska ir vecāku ietekme — vairāk pēc pamatskolas, mazāk pēc vidusskolas, kad jaunietis jau ir pārliecinātāks par nākotnes izvēli. Tomēr vienmēr noderīgi ir ielūkoties kādā profesijā pašam, ko arī piedāvā Ēnu diena

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.