Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Iepriecina divas izstādes

ROPAŽNIEČU DARINĀJUMI — spilveni.

Līdz 28. jūnijam Aizkraukles novada centrālās bibliotēkas lasītavā apskatāmas divas izstādes. Viena no tām — “Laiki mainās, rokdarbi paliek”, kas ir Ropažu kultūras centra tautas lietišķās mākslas studijas “Madaras” dalībnieču veikums. Aplūkojamie darbi sasaucas ar izstādes nosaukumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mūsdienās ir mainījušās tehnikas, materiāli, izpratne par krāsām, kā arī radušies neskaitāmi citi rokdarbu veidi, par kādiem mūsu vecmāmiņām pat nebija nojausmas, bet tie ir saglabājušies. Tā arī izstādē apskatāmi cimdi un zeķes, kas izadīti no mohēras, nevis lauku dzijas. Starp redzamajiem darbiem ir adījumi un tamborējumi — pārklāji un sienas dekori, šalles, apmetņi, spilveni. Kā “odziņa” tam visam — rotaslietas, roku sildītāji un no pērlītēm darināts naudas kociņš.

Otra izstāde ir “Saules ritmi”, kurā apskatāmi Aizkraukles novada bērnu un jauniešu mākslas darbi. Apmeklētājus iepriecina mūsu novada bērnu zīmējumi, spilveni, dekori. Prieks par darbiem un jaunajiem talantiem, kas skolotāju vadībā izkopj savas prasmes. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.