Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

IeM pabeigusi darbu pie likuma grozījumiem Ukrainas kara bēgļu sadalei pa pašvaldībām

Ukraiņu bēgļi pie Ukrainas un Rumānijas robežas Foto no lsm.lv (AP, Andreea Alexandru)

Iekšlietu ministrija (IeM) ir pabeigusi darbu pie likuma grozījumu projekta Ukrainas kara bēgļu sadalei pa pašvaldībām, un šodien tas tiks skatīts valdībā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” pastāstīja iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa informēja, ka saskaņā ar piedāvātajiem grozījumiem turpmāk Ukrainas bēgļi, kuri vēlas Latvijā uz laiku saņemt pagaidu aizsardzību, tiks virzīti uz tām pašvaldībām, kurās ir atbilstošas izmitināšanas iespējas. Šāda bēgļu sadale notikšot arī “vairāk vai mazāk proporcionāli iedzīvotāju skaitam”.

Ministre atzina, ka neviens Latvijā nevar piespiest bēgļiem braukt uz kādu no Latvijas reģioniem, taču, ja Ukrainas iedzīvotājs vēlēsies izmantot apmaksātas izmitināšanas iespējas, tad citu variantu nebūs – izmitināšanas iespējas tiks piedāvātas tur, kur tās ir pieejamas.

Minētās izmaiņas plānots ieviest, veicot grozījumus Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā. Kā pārliecinājās aģentūra LETA, pagaidām gan šodienas valdības sēdes darba kārtībā šāds grozījumu projekts nav iekļauts, tikmēr sēdes slēgtajā daļā ir jautājums “Par aktuālo situāciju atbalsta sniegšanā Ukrainas civiliedzīvotājiem”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LETA jau ziņoja, ka kopš kara sākuma Ukrainā 11 906 bēgļiem Latvijā izsniegti uzturēšanās dokumenti ar tiesībām uz nodarbinātību, liecina IeM apkopotā informācija uz 4.aprīli. No 11 906 civiliedzīvotāja 9992 izsniegtas humānās vīzas, bet 1914 – termiņuzturēšanās atļaujas.

Savukārt izmitināšana ar pašvaldību Civilās aizsardzības komisiju starpniecību bijusi nepieciešama 7267 personām. Rīgā izmitināšana bijusi nepieciešama 1479 personām, Jūrmalā – 684 cilvēkiem, bet Ventspils pilsētas un Ventspils novadā – 521 cilvēkam.

Rīgas un Pierīgas pašvaldības jau iepriekš ziņoja, ka to iespējas uzņemt bēgļus ir gandrīz izsmeltas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopš Krievijas iebrukuma sākuma 24.februārī Ukrainā savas mājas bijuši spiesti pamest miljoniem cilvēku, vairums no tiem emigrējuši uz Poliju.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.