Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Iegūst ceļazīmi uz Dziesmu un deju svētkiem

TAUTAS MŪZIKAS KAPELA “AIZEZERES MUZIKANTI” Dziesmu un deju svētku skatē ieguvusi I pakāpes diplomu un ceļazīmi uz svētkiem. Foto no “Staburaga” arhīva

Noslēgušās XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku folkloras un tautas mūzikas nozaru skates, kurās piedalījās arī Aizkraukles puses kolektīvi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Folkloras skatē Kokneses kultūras centra folkloras kopa “Urgas” ieguva I pakāpi un 44 punktus. I pakāpe piešķirta arī Pļaviņu “Ārei” (43,7 punkti) un Jaunjelgavas “Laucei” (44,2 punkti). No tautas mūzikas skates ar I pakāpi mājās pārbrauca Kokneses “Aizezeres muzikanti” (41 punkts), ar II pakāpi un 39 punktiem novērtēta Aizkraukles “Karikste”.

Kopā folkloras skatē piedalījās 222 kolektīvi, tautas mūzikas skatē — 61 kolektīvs. Folkloras kopas vērtēja Māra Mellēna, Anete Stuce un Ziedīte Muze, bet tautas mūzikas žūrijas komisijas sastāvā bija Valdis Muktupāvels, Aiga Bokanova un Artūrs Uškāns.

No tautas mūzikas nozares kolektīviem Dziesmu svētkos tiks aicināti piedalīties tie, kuri skatē ieguvuši I un II pakāpes vērtējumu, kā arī III pakāpes kolektīvi pēc mākslinieciskā vadītāja ieskatiem. Dziesmu un deju svētku folkloras dienā, 8. jūlijā, tiks aicināti piedalīties kolektīvi, kuru programma novērtēta ar vismaz 43 punktiem. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.