Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Iedzīvotāju padomes. Pagastos dzīvojošie vislabāk zina, kas viņiem vajadzīgs

Jaunajā Pašvaldību likumā, kas stājās spēkā šogad, paredzētas plašas iespējas iedzīvotāju līdzdalībai pašvaldībās. Viens no veidiem ir iedzīvotāju padomes. Tās ir brīvprātīgas iedzīvotāju konsultatīvas institūcijas, lai nodrošinātu vietējo kopienu iedzīvotāju interešu pārstāvību un pašvaldības teritorijas attīstību, veicinot iedzīvotāju savstarpējo sadarbību un saskaņotu rīcību kopējam labumam. Kāds ieguvums būs no šādu padomju veidošanas?
ANTA KUČERE, uzņēmēja Kokneses pagastā
— Domāju, ka tā ir laba lieta un noteikti tādas vajag. Tā ir iespēja cilvēkiem sanākt kopā, izspriest un izlemt, ko uz vietas vajag. Ievēlētie pašvaldības deputāti ne vienmēr pilnībā pārzina situāciju, kur nu vēl visā novadā. Kā pilsētnieks zina, kas laukos vajadzīgs? Tādas lietas tikai uz vietas labāk redzamas.
Problēma gan nereti ir cilvēku inertums, jo vieglāk ir sēdēt mājās un teikt, ka viss ir slikti. Tas jāpārvar, jo pašu vietā neviens labāk neizdarīs. Tā ka ir jāiet kopā, jādomā un jāsaka savs viedoklis, jo pašvaldības izveidotas iedzīvotāju labā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.