Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Iedzīvotājiem vairāk jāiesaistās savu māju pagalmu un apkārtnes uzturēšanā

Par Aizkraukles pilsētas un pagasta ielu un ietvju tīrīšanu un uzturēšanu gan ziemas, gan vasaras periodā atbildīgs ir uzņēmums “Aizkraukles KUK”, ar kuru Aizkraukles novada dome noslēgusi līgumu. Pēdējās trīs ziemas mainīgo laikapstākļu dēļ ielu uzturētājam bijušas diezgan sarežģītas — gan lai pielāgotos apstākļiem, gan lai iekļautos šiem darbiem atvēlētajā budžetā. Aigars Zīmelis saka: “Pēdējās trīs ziemas bijušas diezgan līdzīgas. Tās ātri iesākas un tad lēnām velkas garumā. Pagājušajā gadā un vēl gadu iepriekš pirmais sniegs uzsniga novembrī un pirmo reizi ielas tīrīja 18. novembrī. Vislabākā ielu uzturētājiem ir stabila ziema, kad izveidojas pastāvīga sniega sega un ir stabili mīnus 5— 10 grādi, nevis tādi apstākļi kā tagad,” stāsta A. Zīmelis. Viņš piebilst, ka tādos apstākļos, kādi ir šajā ziemā, kad sasnieg sniegs, “Aizkraukles KUK” notīra ielas un ietves un nākamajā dienā viss sāk kust, ir visnejēdzīgākā līdzekļu tērēšana, taču atstāt ielas netīrītas arī nevar. Arī pretslīdes materiāla kaisīšana apstākļos, kad vienā dienā snieg, nākamajā līst un viss kūst, ir diezgan bezjēdzīga, jo lietus maisījumu noskalo, vai viss sasalst un kaisītais materiāls nepilda savu funkciju.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.