Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Iedzīvotāji: ko Aizkrauklē dara vīrieši no Ukrainas mobilizācijas vecumā?

Uzņemot ukraiņu bēgļus, patvērumu Aizkraukles novadā radušas ne tikai sievietes un ģimenes ar bērniem, bet arī vairāki jauni vīrieši, kuri ieradušies vieni. Cilvēki Aizkrauklē ir neizpratnē, ko te dara vīrieši no Ukrainas mobilizācijas vecumā?

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sākotnēji jauno vīriešu grupa bija izvietota Aizkraukles Profesionālās vidusskolas dienesta viesnīcā, par ko bažas izteica mācību iestādes vadība. Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums bija informēts par šo situāciju, bet visi dokumenti atbraukušajiem ir kārtībā, un viņi atbilst bēgļu statusam. Līdz ar to nebija pamata atteikt atbalstu šiem vīriešiem. Pases viņiem ir nesen izdotas, un paši stāsta, ka esot no Aizkarpatiem un, tāpat kā citi, bēgot no kara. Ir dažādi apstākļi, kas ļauj izbraukt no Ukrainas vīriešiem no 18 līdz 60 gadiem, piemēram, daudzbērnu tēviem, lai arī šajā gadījumā vīrieši Latvijā ieradušies vieni. Ir arī ziņas, ka to mēģina darīt ar kukuļošanas palīdzību Ukrainas pusē. Tomēr, ja cilvēkam piešķirts bēgļa statuss, viņam ir tiesības saņemt palīdzību Latvijā. Šobrīd šie vīrieši pārvietoti uz citu uzturēšanās vietu Aizkrauklē.

Aizkraukles novada domes vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Evija Vectirāne informēja, ka bēgļu uzņemšana pašvaldībā notiek ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta starpniecību, kura pārstāvji informē, ka ir konkrēts skaits bēgļu, ko vajadzētu izmitināt, nekonkretizējot, kas viņi ir.

Kā atzina pašvaldības vadītājs, turpmāk, visticamāk, vajadzēs rūpīgāk izvērtēt, kādus cilvēkus uzņemt, un tie pamatā būs sievietes un bērni.

Dažkārt gan bēgļi ierodas privāti, un to pašvaldība nevar ietekmēt vai kādam liegt to darīt, ja dokumenti ir kārtībā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.