Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Iedvesmas bibliotēka būs arī Pļaviņās

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība izraudzījusies piecas bibliotēkas, kas piedalīsies projektā “Iedvesmas bibliotēka” un 2022. gadā piedzīvos mūsdienīgas pārmaiņas. To vidū — Aizkraukles novada Pļaviņu bērnu bibliotēka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības pārstāve Sanita Kitajeva informēja, ka jaunais nacionālas nozīmes ilgtermiņa projekts “Iedvesmas bibliotēka” sākts šogad, iedvesmojoties no 2019. gadā īstenotajām pārmaiņām Latvijas Nacionālās bibliotēkas bērnu lasītavā, kur, pateicoties  ziedotājiem un sadarbībai ar arhitektu biroju “Gaiss”, mākslinieci Rūtu Briedi un AS “Latvijas Finieris”, bērnu lasītava ieguva jaunu dizainu. Tas rosināja aicināt bibliotekārus Latvijā pieteikt idejas par uzlabotiem arhitektūras un dizaina risinājumiem savās bibliotēkās, lai tās kļūtu vēl aicinošākas, mūsdienīgākas un pievilcīgākas lasītājiem.


Projektam kopumā saņemti 26 pieteikumi, arī no citām Aizkraukles novada bibliotēkām. Tos izvērtēja arhitektūras un dizaina nozares ekspertu žūrija, izvēloties piecus. Tā kā Aizkraukles novada Pļaviņu bērnu bibliotēka nākamajā gadā pārcelsies uz jaunām telpām, ar projekta “Iedvesmas bibliotēka” palīdzību tās varēs veidot vēl atraktīvākas un pievilcīgākas bērniem un jauniešiem. Bērnu lasītavai radīs oriģinālu grāmatu plauktu — egli. Pļaviņu bērnu bibliotēkas vadītāja Gunta Grandāne pastāstīja, ka sākotnēji ideja bija par grāmatu koku kā oriģinālu plauktu, bet sadarbībā ar pļaviņieti Sanitu Kitajevu un arhitekta ieteikumiem vizualizējās tieši egle.


Atbalstu projekta pieteikuma sagatavošanā sniedza Pļaviņu apvienības pārvaldes projektu vadītāja Olita Znotiņa, un skaisto ieceri būs iespējams īstenot ar pašvaldības līdzfinansējumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.


Pārvērtības šajā projektā nākamgad piedzīvos arī Valkas novada Ērģemes, Tukuma novada Pūres, Limbažu novada Braslavas pagasta Vilzēnu un Saldus novada Kursīšu bibliotēka-informācijas centrs.


Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrības direktore Karina Pētersone atzina, ka ļoti novērtē bibliotekāru uzticētos sapņus un vīzijas. Biedrība apņēmusies īstenot izraudzītās idejas sadarbībā ar bibliotēkām un pašvaldībām, cerot, ka rezultāts iedvesmos arī citus.


Projektam “Iedvesmas bibliotēka” varēs pieteikties arī turpmāk. Katru gadu tajā piedalīsies trīs līdz piecas bibliotēkas, kas ar biedrības ziedotāju atbalstu un pašvaldību līdzfinansējumu piedzīvos pozitīvas pār­maiņas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.