Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Iecavā atklāts katastrofu pārvaldības centrs. Apbalvoti VUGD Aizkraukles un Neretas posteņu glābēji

Ar saņemtajiem apbalvojumiem. VUGD Aizkraukles un Neretas posteņu vīri Iecavā, katastrofu pārvaldības centra atklāšanā. Imanta Kaziļuna foto

Vakar Iecavā, Baldones iela 65, atklāja pirmo no diviem jaunajiem katastrofu pārvaldības centriem Latvijā. Te zem viena jumta, ērtos un modernos apstākļos izvietos Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) un Valsts policiju. Tuvāko gadu laikā šādu centru skaits Latvijā varētu pārsniegt 30.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atklāšanas pasākumā piedalījās un klātesošos uzrunāja iekšlietu ministrs Māris Kučinskis, Nodrošinājuma valsts aģentūras direktore Ramona Innusa, VUGD priekšnieks pulkvedis Mārtiņš Baltmanis, Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks, SIA “RERE BŪVE” pārstāvji, kā arī novadu pašvaldību pārstāvji un speciālisti, kuri pielikuši pūles šo projektu īstenošanā.

Iekšlietu ministrijas padotībā esošā Nodrošinājuma valsts aģentūra izstrādāja tipveida VUGD depo ēku skiču projektus, uz kuru pamata izstrādāti būvprojekti un uzbūvēti jaunie katastrofu pārvaldīšanas centri Priekulē un Iecavā. Būvniecības noslēguma fāzē šobrīd ir arī katastrofu pārvaldīšanas centri Kandavā, Aizputē, Saulkrastos, Dagdā, Ilūkstē un Rūjienā. Tos plānots atklāt tuvāko mēnešu laikā. Būvdarbus veic SIA “RERE BŪVE” un SIA “ZENG”. Būvniecība tiek finansēta no valsts budžeta līdzekļiem. Viena centra būvniecības izmaksas ir ap 1,8 miljoniem eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.