Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Harmonijā ar dabu visos gadalaikos. “Lapsu ciemā” var atpūsties gan ar ģimeni, gan vienatnē.

Vai zināt, kas ir “Lapsu ciems”? Tas ir atpūtas komplekss Daugavas kreisajā krastā, Seces pagasta “Piparkalnos”, ko izveidojuši jauni, uzņēmīgi cilvēki. Tā ir vieta, kurā neatkarīgi no gadalaika gan ar ģimeni, gan vienatnē pabūt mierā, klusumā, baudīt dabu, atpūsties no saspringtās ikdienas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izklausās ļoti mājīgi

Sākums bija tāds, ka rīdzinieku Lapsu ģimene 2016. gadā iegādājās zemes gabalu Seces pagastā. “Ideja attīstījās pakāpeniski,” pirmsākumus atceras Kaspars. Tā nebija, ka uzreiz bija gatavs biznesa plāns, kuru īstenot. Ģimenei patīk atpūsties pie ūdeņiem, makšķerēt, tad pamazām radās ideja, ka varētu izveidot atpūtas vietu, kur gan pašiem pavadīt laiku, gan šādu iespēju piedāvāt citiem.

Kā jau nereti gadās, arī šeit zemes pleķītis bija pamatīgi aizaudzis, un nācās ieguldīt daudz spēka un darba, lai divu hektāru teritoriju attīrītu no krūmiem. Kaspars teic, ka arī vēl tagad turpinās apkārtnes sakopšanas darbi.

Kā jau var noprast, atpūtas vietas nosaukums saistīts ar īpašnieku uzvārdu. “Tā kā tas ir ģimenes uzņēmums, tad gribējās arī atbilstošu nosaukumu. Domājot par nākotni, to varētu izveidot par ciematu. Ciems — izklausās ļoti mājīgi, un to ir viegli atcerēties. Nosaukums “Lapsu ciems” vēl bija brīvs Uzņēmumu reģistrā. Sākumā bija vairāki varianti. Tā kā atpūtas vieta ir kalnā, bija doma par “Lapsu kalnu”, bet nosaukums jau bija aizņemts,” stāsta Kaspars.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ģimenes uzņēmumā darbojas arī Kaspara sieva Linda un brālis Kristaps. Kaspars pēc profesijas ir būvdarbu vadītājs, līdz ar to pats uzraudzīja visu celtniecības procesu. Ar būvniecību nodarbojas arī Kristaps. Linda ir studējusi pedagoģiju, viņas pārziņā ir darbs ar klientiem, komunicēšana sociālajos tīklos.

Četri namiņi

Ar ko gan “Lapsu ciems” varētu būt interesants atpūtniekiem? Šobrīd ir izbūvētas četras mājiņas. Te var atpūsties gan ar ģimeni, gan vienatnē, baudīt mieru, klusumu, būt harmonijā ar dabu. Te ir iespēja sarīkot svinības nelielā viesu lokā. Mājiņas viena no otras ir 30 metru attālumā, līdz ar to iemītnieki var netraucēti atpūsties.

Namiņā “Priedēs”, kas ir 25 kvadrātmetru platībā, var apmesties četri cilvēki. Tajā ir virtuves zona, kas ar aprīkota ar elektrisko plītiņu, ledusskapi, izlietni, te ir arī visi nepieciešamie virtuves piederumi, kas atvieglos maltītes sagatavošanu. Namiņā ir labierīcības un duša. Ja kļūst drēgns, var iekurt krāsniņu. No telpas ir atsevišķa izeja uz terasi ar grilēšanas vietu. Tādi paši ir arī namiņi “Ainavā” un “Pie kalna”. Platības ziņā lielāks — 60 kvadrātmetru — ir namiņš ar pirti. Tas uzbūvēts 10 metru attālumā no Daugavas — pēc pēršanās karstā pirtiņā veldzēs pelde upē. Atpūtas dažādošanai iespējams nomāt motorlaivas vai kanoe laivas, lai ērtāka peldēšana un makšķerēšana, ir izbūvēta laipa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Taču, ja netīk makšķerēt vai laivot, tad iespējams baudīt svaigu gaisu, jo atpūtas vieta ir prom no lielajiem ceļiem, priežu jaunaudzēs uzņemt ozona devu, noraudzīties Daugavas rāmajā plūdumā un upes labajā krastā esošajām Kokneses pilsdrupām, baznīcu un Likteņdārzu.

“LAPSU CIEMĀ” skaisti ir arī ziemā.

Labvēlīga attieksme

Lūgts atcerēties darbības sākumu, Kaspars teic, ka viegli nebija. Pašu spēkiem nācās ne tikai teritoriju iekopt, bet arī nodarboties ar būvdarbiem un namiņu iekārtošanu. Tā kā ikdienā dzīvo galvaspilsētā, nebija iespējas visu laiku būt uz vietas un darbiem atvēlēt vairāk laika. Arī izmaksas izvērtās lielākas, kā sākotnēji bija domāts. Lai gan visas mājiņas vienlaikus tika nodotas ekspluatācijā, tomēr līdz galam aprīkotas vēl nebija, lai varētu piedāvāt klientiem. “Pirmie viesi sāka zvanīt un gribēja rezervēt, bet mēs vēl īsti nebijām gatavi,” teic Kaspars. “Taču, kad atbrauca, saņēmām komplimentus, ka pie mums vēl labāk nekā dažā labā kempingā, kas jau gadiem darbojas.”

Kaspars uzsver, ka lielu atbalstu saņēma visās instancēs, kurās vērsās. “Aizkraukles rajona partnerībā bijām iesnieguši projekta pieteikumu LEADER programmas atbalstam. Liels paldies Aldai Paurai un Aijai Venderotei par atsaucību, konsultācijām un profesionalitāti. Labvēlīga attieksme bija gan Būvvaldē, gan Valsts meža dienestā,” saka uzņēmējs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
PAVERAS SKATS UZ DAUGAVU. Foto no personīgā albuma

Domā par attīstību

Daudzu uzņēmumu darbību nelabvēlīgi ietekmēja pandēmijas laiks. “Es nezinu, kā būtu, ja kovida laika nebūtu,” teic Kaspars. “Mēs gan tikko bijām sākuši strādāt. Nevarētu teikt, ka tas mums kādā veidā “iegrieza”. Mēs atbildām kritērijiem, kas ļāva darboties ierobežojumu laikā. Kad bija “lokdauns”, tad nevarēja nekā darīt. Bet pārējā laikā darbība neapsīka. Tiem, kas bija ieraduši ceļot un atpūsties ārzemēs, tas tika liegts, un viņi šīs iespējas meklēja tepat Latvijā. Mēs vēl bijām iesācēji, bet daudzi internetā mūs atrada.”

“Lapsu ciema” saimnieks stāsta, ka nepārtraukti tiek domāts par attīstību — piedāvājuma paplašināšanu un pilnveidošanu. Izveidots volejbola laukums, savukārt par projekta līdzekļiem ierīkots āra kubls un futbola vārti. 

Komentāri Booking.com

ANDREJS

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mājiņas ir absolūti jaunas, svaigas un tīras ar patīkamu modernu gaišu interjeru. Brīnišķīgs skats no logiem un terases uz Daugavu, jo visas mājiņas ir Daugavas krastā. Ir kubls, ko mēs izmantojām. Vieta vairāk piemērota pārim romantiskai atpūtai vai pārim ar līdz diviem bērniem, kaut gan mēs palikām četri draugi izbaudīt kublu, gaļas cepšanu, un arī bija labi.

MADARA

Skats no naktsmīnes ir absolūti apburošs, romantiski kā vasarā un rudenī, tā arī ziemā. Mūsu kompānija atpūtās perfekti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Naktsmītne bija maziņa, taču ļoti komfortabla, jauka un ar visu nepieciešamo.

Vienīgais, ko varētu atzīmēt par mīnusu, ka kubls bija jākurina pašam. Mēs bijām četras meitenes, un tas nevedās viegli.

ROLANDS

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Perfekta atpūta. Mums ļoti patīk atrašanās vieta. Superīgi ir tas, ka katru namiņu ieskauj koki un iedod tādu privātāku telpu. Mājiņa ir tīra, silta un patīkama. Super skats un atpūta. Rekomendēju.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par materiāla saturu atbild laikraksts “Staburags”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.