Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Gunta Līdaka: pašvaldībām nav jāiesaistās mediju veidošanā

Mans aizvadītās nedēļas galvenais notikums — tiku ievēlēta Latvijas Mediju ētikas padomē ( L M Ē P ) . Tā ir mediju pašregulācijas institūcija, kas darbojas Kultūras ministrijas paspārnē. Mediju pārstāvji komunicē ar sabiedrību, sabiedrība savukārt izsaka savu viedokli par medijiem, un LMĒP vērtē, cik ētiski vai neētiski plašsaziņas līdzekļi rīkojušies konkrētajā situācijā. Padome ir tilts starp sabiedrību un medijiem. Sabiedriskajiem medijiem kopš šī gada gada februāra ir arī ombuds, kura pienākumus veic Anda Rožukalne. Ja sabiedrībai ir kādi iebildumi pret to, ko darījis žurnālists, plašsaziņas līdzekļi, padome to izvērtē, vai medijs darbojies atbilstoši profesionālajiem standartiem.
Šobrīd studēju doktorantūrā Rīgas Stradiņa universitātē. Aizvadītajā nedēļā varonīgi pieveicu kursu augstskolu pedagoģijā. Piedalījos arī dažādos mediju projektos un sniedzu atbildes mediju pārstāvjiem par dažādiem ar mediju dzīvi saistītiem jautājumiem. Īpaši aktuāla Ukrainas kara kontekstā šobrīd ir tēma par krievvalodīgās auditorijas uzrunāšanu. “Staburags” ir trešais medijs, ar ko komunicēju. Nedēļa bija ļoti intensīva.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.