Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Gudriniece mācās Skrīveros. Pēc spēles atzina, ka uztraukums tās gaitā bija pietiekami liels

UZVARĒTĀJA Agate Anufrijeva (vidū) ar saviem atbalstītājiem. No labās — klases audzinātāja Ināra Plakane. Foto no konkursa

Noskaidrots televīzijas spēles “Gudrs, vēl gudrāks” uzvarētājs 7. klašu grupā. Pēc sīvām erudīcijas un zināšanu “kaujām” pusfinālā un finālā, tā ir Agate Anufrijeva no Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Spēles finālu šajā grupā sāka seši jaunieši, bet pēc iegūtajiem punktiem noslēdzošajā kārtā palika Agate ar Annu Židenu no Rīgas Juglas vidusskolas. Finiša taisnē skrīverietei bija četru punktu pārsvars. Spēles gaitā spēku samērs mainījās par labu gan vienai, gan otrai dalībniecei, tomēr pārliecinoši uzvarēja Agate. Pēc spēles viņa atzina, ka uztraukums tās gaitā bija pietiekami liels. Par atbalstu tajā viņa pateicās savai ģimenei, skolotājiem un skolasbiedriem, kuri bija ieradušies uz fināla spēles ierakstu. Agate atzina, ka brīžos, kad atbilde nebija pareiza, skatītāju uzmundrinājums īpaši palīdzējis un bijis vieglāk turpināt.

Spēles 7. klašu gudrinieces Agates vidējā atzīme skolā ir 9,5, mīļākie mācību priekšmeti — vēsture un ģeogrāfija. Agate apgūst arī vijoles spēli, viņai patīk mūzika, īpaši tāda, pie kuras var labi izdejoties, lasīt grāmatas. Nākotnē viņa vēlas kļūt par farmaceiti, jo interesē eksperimentēt ar ķīmiskajām vielām, un vēlētos radīt zāles, lai varētu palīdzēt cilvēkiem. Prieku sagādā zvaigžņota debess.

Par dalību konkursā Agate teic — patika, lai gan bija arī uztraukums. Gatavoties šim pārbaudījumam nebija viegli, jo tēmas un jautājumi ir dažādi. Skrīveriete atzīst, ka arī pārējie finālisti bija ļoti spēcīgi un erudīcijas ziņā diezgan līdzvērtīgi. Katrā ziņā tā ir pieredze, kas dod lielu gandarījumu un iedvesmu turpināt iesākto.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Fināla ierakstā televīzijā klāt bija arī Agates brālis Marks un mamma Sanda. Viņa atzīst, ka, vērot notiekošo no malas emocionāli nebija viegli.

— Centos pēc Agates sejas izteiksmes noteikt, vai viņa zina pareizo atbildi, un bija prieks, ka tomēr izdevās. Dalībniekiem jāzina daudz, jo konkursa tēmas ir visaptverošas, bet meitai arī ikdienā patīk mācīties. Konkursa norise viņu tā aizrāva, ka pēc noslēguma tā visa pat pietrūka, tomēr tagad ir citas lietas, kam gatavoties un iesaistīties, — saka Sanda, piebilstot, ka viņi joprojām dzīvo pozitīvajās spēles emocijās.

Balvā Agate saņēma jaunu klēpjdatoru, kas jau likts lietā. Savukārt pavasarī visu finālu uzvarētāji viesosies pie valsts prezidenta Edgara Rinkēviča. Tā būs jau otrā reize, kad skrīveriete tiksies ar valsts augstāko amatpersonu. Šogad Agate ar savu izveidoto grāmatu par Vietalvas baznīcas vēsturi uzvarēja konkursā “Vēsture ap mums”, diplomu par to saņemot prezidenta pilī.

Iepriekš Agate jau reizi piedalījās spēlē “Gudrs, vēl gudrāks” 4. klasēm, bet netika tālāk par pusfinālu. Šoreiz ir pelnīta uzvara. Dalībnieku vidū visos gados bijuši arī citi Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas skolēni, un arī 11. sezona šogad nav izņēmums. 6. klašu grupā startēja Gustavs Dzenis, 8. klašu grupā — Estere Zālīte, bet 9. klašu grupā spēli sāk Nora Kārkliņa.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.