Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Grib izmēģināt kaut ko jaunu. Pļaviņu vidusskolas skolnieces piedaļās “Future Heroes”.

KOMANDAS GARS. Otrā no kreisās — pļaviņiete Justīne Riekstiņa. Foto no personīgā albuma.

Jau trešo gadu Latvijā notiek līderības, uzņēmējdarbības un izaugsmes programma jaunietēm “Future Heroes”, kurā piedalās arī Pļaviņu vidusskolas skolnieces.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Programmu “Future Heroes” Valsts izglītības satura centrs īsteno sadarbībā ar “British Council” pārstāvniecību Latvijā un SEB bankas atbalstu. Tajā ik gadu uzņem 50 meitenes vecumā no 14 līdz 17 gadiem. Programmas mērķis ir izglītot jaunietes — nākamās līderes un pārmaiņu veidotājas, stiprinot viņās pašapziņu, empātiju, izturību un attīstot dažādas dzīvei nepieciešamās prasmes. Programmas gaitā dalībnieces apmeklē vairākas darbnīcas, ko vada dažādu jomu profesionāļi un viedokļu līderi, kā arī darbojas komandās, kas pieredzējušu mentoru vadībā īsteno sociālus un uzņēmējdarbības projektus.

Justīne Riekstiņa mācās Pļaviņu vidusskolas 8.b klasē. Viņa kopā ar vēl četrām meitenēm no citiem Latvijas novadiem apvienojušās komandā “Care4self ”, īstenojot projektu par jauniešu veselību. Justīne stāsta, ka viņu mērķis ir aktualizēt un uzlabot veselību katra jaunieša dzīvē, izglītot viņus par dažādām ar veselību saistītām tēmām — mentālo veselību, veselīgu dzīvesveidu, uzturu, sejas kopšanu un citām. Saistībā ar to sociālo tīklu platformā “Instagram” veidoti dažādi konkursi, izglītojošas lekcijas, ikdienas padomi, izaicinājumi sadarbībā ar Latvijā pazīstamiem uzņēmumiem. Viena no aktivitātēm būs 26. janvārī — tiešsaistes “Zoom” uztura nodarbība kopā ar uztura speciālisti Baibu Grīnbergu. Tai var pievienoties visi interesenti komandas “Instagram” kontā @care.4self, kur var gūt arī citu saistošu informāciju par jauniešu veselību un programmas aktivitātēm.

Pļaviņiete atzīst, ka dalībai programmā pieteikusies, jo gribējies izmēģināt un apgūt kaut ko jaunu, jo līdz šim viņa nebija iesaistījusies šādos projektos. Interesi veicināja arī klasesbiedrenes Amandas pieredze, kura pērn arī veiksmīgi startēja programmā. Šogad programmai bija pieteikušās daudz pretendenšu, un Justīne ir gandarīta, ka izraudzīta tai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

— Ir interesanti, īpaši darbošanās komandā, kuras dalībnieces līdz šim nepazinu. Palīdzam viena otrai, un mūs arī atbalsta mentore Marika Ģederte. Esam daudz apguvušas un izveidojušas sava projekta pasākumu plānu, ko kopīgi īstenojam. Tam jāvelta laiks katru dienu, kas ir vakaros pēc skolas, bet man patīk, — stāsta Justīne.

Viņas klasesbiedre Amanda Rudzīte kopā ar 15 meitenēm no iepriekšējām programmas sezonām kļuvusi par “Lielo māsu”, viņa palīdz pilnveidot jau iegūtās prasmes, kā arī palīdz organizēt prasmju darbnīcas, veidot saikni ar sadarbības partneriem un aktīvi piedalās sociālo mediju kontu satura veidošanā. Dalību programmā sākusi vēl viena Pļaviņu vidusskolas skolniece — Katrīna Marta Siliņa.

Programma ilgs līdz 11. martam, kad notiks visu desmit komandu darba izvērtējums, bet rezultātus paziņos aprīlī. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.