Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Godina vecmammu 100. dzimšanas dienā. Bērnībā no rudzu kūlīšiem izveidoja Latvijas kontūru

20. septembris ir bebrēnieša Normunda Bota vecmammas Elvīras Bērziņas dzimšanas diena. Viņai apritētu apaļi simts gadi. Godinot viņu, Normunds līdzās “Birzēm” milzīgā dobē stādījis samtenes, veidojot skaitļa 100 un bezgalības zīmes apvienojumu.
Veltījums bezgalībā
Normunds stāsta, ka pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados viņa vecmamma, toreiz pusaugu meitene, strādāja Vecbebros tēva Jāņa Bērziņa saimniecībā. Elvīrai toreiz varēja būt 12—14 gadu. Bija pabeigta rudzu pļauja, un viņa no labības kūlīšiem uz lauka izveidojusi Latvijas kontūru. Apstākļu sakritības dēļ šai vietai pāri lidojusi lidmašīna. Vecmamma stāstījusi, ka lidaparāts lidojis no Pļaviņu puses, palidojis garām, atgriezies un kontūru iemūžinājis fotogrāfijā. Tā vēlāk publicēta tā laika presē. Šī notikuma iespaidā mazdēls vecmammai par godu šovasar izveidoja pamatīgu puķudobi, kuru noteikti arī mūsdienās pamanītu zemu lidojoša lidmašīna. Latvijas kontūras vietā no samtenēm izveidota bezgalības zīme, kas citādi nolasāma arī kā skaitlis 100.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.