Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Goda zīme — dāvana dzimšanas dienā. Arvīds un Aija Vītoli, Aizkraukles novada sporta leģendas, saņem augstus apbalvojumus LSVS jubilejas ballē

NOVĒRTĒJUMS. Par sasniegumiem veterānu sporta kustībā pirmssvētku noskaņās augstas raudzes apbalvojumus saņēma Aija un Arvīds Vītoli. Foto no personīgā albuma

Latvijas Sporta veterānu — senioru savienība (LSVS) gada noslēguma ballē atzīmēja savu 60. gadadienu. Uz svinīgo pasākumu devās arī Aizkraukles novada pārstāvji Aija un Arvīds Vītoli, kuriem pasākuma laikā pasniedza nozīmīgus apbalvojumus. Tagad Arvīda apbalvojumu klāsts papildināts ar medaļas “Sporta slava” I Zelta pakāpi, savukārt Aija saņēma LSVS Goda zīmi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai gan Aizkraukles novads sporta veterānu — senioru sacensībās nevar lepoties ar plašu sportistu pulku, taču gandrīz visās vieglatlētikas sacensībās neiztrūkstošs ir Vītolu pāris, kuriem reizēm pievienojas arī meita. Tas nav pārspīlēti teikts, ka viņus var uzskatīt par novada sporta veterānu komandas mugurkaulu. Nav tādu sacensību, no kurām viņi būtu atgriezušies bez medaļām. Ar katru medaļas mirdzumu viņi spodrinājuši arī novada vārdu. Viņu entuziasmu, sportotprieku novērtējusi arī Latvijas sporta veterānu — senioru savienības valde un tāpēc likumsakarīga un godam pelnīta ir Arvīdam piešķirtā ”Sporta slavas” I Zelta pakāpes medaļa, ko viņam pasniedza LSVS prezidents Ivans Klementjevs par ilggadēju aktīvu ieguldījumu veterānu sporta kustībā LSVS, augstiem rezultātiem Baltijas un starptautiskās sacensībās. Savukārt viņa dzīvesbiedrei Aijai apbalvojums — LSVS “Goda zīme” bija kā skaista dzimšanas dienas dāvana, kas viņai bija nākamajā dienā. To Aijai pasniedza kā ilggadējai Kokneses novada sporta veterānu kustības aktīvistei, piedaloties LSVS sporta spēlēs un gūstot panākumus vieglatlētikā, kā arī sasniedzot nozīmīgu dzīves jubileju.

— Kad ieraudzījām LSVS mājaslapas apbalvojamo sarakstā savus vārdus, bijām ļoti pārsteigti un saviļņoti. Protams, ir prieks un gandarījums, ka mūsu pūles ir novērtētas – teic gaviļniece.

Prieku pasākumā Vītolu pārim sagādāja arī tikšanās ar novadnieku Hariju Jaunzemu, bijušo Daugavas hidroelektrostaciju kaskādes direktoru. Pēc aiziešanas pensijā viņš vadījis Daugavas muzeju un sarakstījis vairākas grāmatas, arī par savas pirmās darbavietas — Ķeguma spēkstacijas būvniecību un Aizkraukles vīru kori “Staburags”, kurā pats dziedājis. Lai gan viņš tagad dzīvo Ķegumā, ir lietas kursā par visiem notikumiem Aizkraukles novadā. — Viņa atmiņa ir apbrīnojama, arī erudīcija, enerģija, dzīvesprieks. Viņu vēl arvien varam uzskatīt par pilntiesīgu aizkrauklieti — tā par Hariju Jaunzemu teic Arvīds Vītols. Protams, nezinātājam būtu grūti pateikt, ka enerģiskajam vīram jau 95. Viņš pasākumā saņēma LSVS balvu ”Godīga spēle” — ”Fair Play”. Tā viņam piešķirta kā ilggadīgam, aktīvam Ogres novada sportistam par veltīto mūžu sporta veterānu kustībai Latvijā, kā arī piedalīšanos LSVS sporta spēlēs K95+ grupā.

Svinīgā pasākuma laikā tika pasniegti arī LSVS Goda diplomi. Divi no tiem ceļos uz Aizkraukles novadu. Tos saņēma Kokneses sporta centra direktors Dāvis Kalniņš par atbalstu LSVS 60. sporta spēlēs Koknesē un aktīvo dalību vieglatlētikā veterāniem, ka arī Ivars Māliņš par atbalstu LSVS sacensību organizēšanā. 

NOVĒRTĒJUMS. Par sasniegumiem veterānu sporta kustībā pirmssvētku noskaņās augstas raudzes apbalvojumus saņēma Aija un Arvīds Vītoli. Foto no personīgā albuma

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.