Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Glezno mirkli, ko redz ainavā. Skrīveru kultūras centrā atklāta Valerija Baidas gleznu izstāde

Ivetas Skabas foto

Ar Skrīveru kultūras centra vokālā ansambļa “Ferovia” priekšnesumu šonedēļ atklāta mākslinieka Valerija Baidas “Gaisma un zeme”. “Man ir patiess prieks, ka tas ir noticis,” sacīja kultūras centra direktore Baiba Dronka. “Jūs redzat, cik darbi ir krāsaini un vitāli!” Viņa atklāja, ka mākslinieks esot teicis, ja glezno ainavu, nav jāglezno ainava, bet tas mirklis, ko redz ainavā. Un mirklis tiešām ir visos darbos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valerijs Baida uz izstādes atklāšanu bija ieradies kopā ar sievu, arī mākslinieci, Maiju Jakoviču. Viņš pastāstīja, ka dzimis un audzis Krievijā, Piemaskavā. Valerijs saka, Latvija ir ļoti skaista zeme, viņu fascinē Latvijas daba un ainava, kas katrā pusē ir atšķirīga. Arī dzīve Latvijā ir laba. Mākslinieks labprāt piedalās plenēros, jo katrā vietā ir kaut kas īpašs, ko uzgleznot. Izstādē redzamie darbi tapuši Cesvainē, Vestienas pusē un citviet Latvijā. Dažos iemūžināta arī mākslinieku māja, kas ir Aronas pagastā pie Gaiziņa. Galvenais — mirklis. Mirklis pirms zirgu peldināšanas, mirklis, kad vāzē rudzupuķes, peonijas, īrisi, mirklis, kad atvērušās ūdensrozes, mirklis, kad kūst sniegi un ledi iet…

Maija Jakoviča pastāstīja, ka Valerija mākslinieka ceļš aizsācies piecu gadu vecumā. Viņš gājis māsai līdzi uz mākslas nodarbībām. Profesionālo mākslinieka izglītību ieguvis Maskavā, toreizējā Vissavienības kinematogrāfijas institūta Mākslas fakultātē. Tur studēja arī Maija. No 1990. gada Valerijs Baida dzīvo un strādā Latvijā, no 2007. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.