Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Ģimene saimnieko kopā. Piepilda sapni par savu viesu namu

DARA KOPĀ. Līga (no labās) un Aija teic, ka darbus nedala. Katrs dara to, ko labāk prot. Sandras Pumpures foto.

Atpūtas komplekss “Daugavas Avoti” Klintaines pagastā ir viesu māja, kur netraucētu atpūtu un Daugavas tuvumu var baudīt vien pāris desmitus metru no Rīgas—Daugavpils šosejas. Koku ieskautā vieta ir kā sava oāze gan tās saimniekiem, gan atpūtniekiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Īstā vieta

Šī atpūtas vieta izveidota pirms krietna laika, un tai bijuši vairāki īpašnieki. Trešo gadu to pārvalda Krūmiņu ģimene. “Daugavas Avoti” patstāvīga mājvieta ir Līgai, bet darbā iesaistās arī māsas ar ģimenēm.

Kad viesojos atpūtas kompleksā, mani sagaida Līga ar māsu Aiju. Viņu dzimtā puse ir Jēkabpils novada Mežāres pagasts. Līgai allaž bijis tuvs tūrisms un jau sen gribējies pašai savu viesu māju. Kad iepriekšējie īpašnieki pārdeva šo vietu, nolēma, ka jārīkojas. Aija teic, ka iepriekš, regulāri braucot uz Rīgu, piestājušas tuvumā esošajos “Liepkalnos”, bet nav pat ievērojušas, ka tepat ir tādi “Avoti”. Kad to apskatījušas, sapratušas, ka patīk šī vieta, vēlas tur būt un darboties.

Lai uzņemtu viesus, daudz ko gan vajadzēja atjaunot un uzlabot. Izremontētas un labiekārtotas abas mājiņas atpūtniekiem, pamatīgi iztīrīts upes krasts, makšķerēšanas un peldvieta. Atjaunots tilts starp saliņām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
ATPŪTA uz saliņas.

Vēlas mieru

Atpūtas kompleksa viesi vēlas netraucētu atpūtu, un saimnieki to cenšas nodrošināt. Tā nav pastaigu vieta ikvienam interesentam, arī makšķerniekiem. Taču klientiem ir visas iespējas pavadīt laiku pie upes, gan ķerot zivis, gan peldoties vai pastaigājoties. Upes līkumotais krasts ar saliņām paver skaistus skatus, kur var vērot arī putnus un bebru ģimenes ikdienas gaitas. Cilvēki var doties izbraucienos ar SUP dēļiem, baudīt atpūtu pirtī vai āra kublā. Interesanti, ka “Daugavas Avotos” vasarās esot maz odu, salīdzinot ar citām vietām pie upes.

Atrašanās netālu no “Liepkalniem” arī ir sava priekšrocība, jo daudzi zina šo vietu, un tādējādi arī “Daugavas Avotus” vieglāk atrast. Atpūtnieki var doties uz maiznīcu, tai līdzās esošo apkārni un Lokstenes svētnīcu, ko daudzi arī dara. Tagad, kad vēl ir zems ūdens līmenis Daugavā, daudzviet, kur ierasti ir ūdens, var aiziet kājām. Kāds no ārzemju viesiem atsauksmē pat ierakstījis, ka nākamreiz noteikti jāapmeklē Lokstene.

ŪDENSPRIEKI ar skatu uz upi.

Pabūt ārpus ierastās vides

— Aizvadītā sezona bija ļoti laba. Pārējā laikā galvenokārt ir atpūtnieki nedēļas nogalēs vai dzīvo strādnieki. Klienti bijuši dažādi — draugu kompānijas, ģimenes, kaislīgi makšķernieki, kā arī cilvēki, kuri vienkārši grib baudīt dabu. Pie mums bijuši viesi arī no ārzemēm — Francijas, Anglijas, Zviedrijas un citurienes, kuri apceļo Latviju. Visiem paticis un teikuši — skaista tā mūsu zeme! — stāsta Līga un Aija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņas piebilst, ka cilvēkiem gribas pabūt pie dabas, arī vietējiem. Arī pašas savulaik domājušas, ka viesu māju klienti galvenokārt ir pilsētnieki, bet izrādās, ka nē. Brauc arī privātmāju īpašnieki, jo vēloties pamainīt vidi un tā vieglāk nosvinēt kādu jubileju. Aija un Līga teic, ka arī viņām ik pa laikam gribas kaut kur aizbraukt, lai atslēgtos no ikdienas, bet tikai uz pāris dienām un nekad vasarā. Latvijas vasaras ir vislabākās un patikušas vienmēr.

MĀJIŅAS labiekārtotas viesu ērtībām.

Top jauna atpūtas māja

Līga un Aija teic, ka darba bijis un ir daudz, bet visu dara pašu spēkiem. Pastāvīgie šīs vietas klienti atzinuši, ka tagad pat grūti šo vietu atpazīt, salīdzinot, kā bijis agrāk. Ieceru un vēlmju gan vēl daudz. Šobrīd top vēl viena atpūtas māja tuvāk lielajam ceļam. Izvietojums tai izvēlēts, lai nebūtu pārāk tuvu citām, jo ikviens klients vēlas netraucētu atpūtu. Ja blakus ēkā ir kāds skaļāks pasākums, citiem tas var nepatikt. Pamati ir arī vēl divām atpūtas mājiņām, kas būs gatavas izmantošanai vasarā. Līga un Aija atzīst, ka viss virzās uz priekšu pamazām. Griboties arī vairāk labiekārtot apkārtni, lai ir skaisti. Pienākumi katram nav strikti sadalīti, katrs dara to, kas vairāk padodas. Ikdienas pienākumi, kas saistās ar viesu uzņemšanu, gan lielākoties ir Līgas pārziņā. Vislabākais uzmundrinājums ir, kad viesi pasaka paldies un cik pie viņiem skaisti! Tad ir vēl lielāka vēlme darīt vairāk.

Arī māsas ar ģimenēm izbauda šo skaisto vietu, peldoties, makšķerējot, braucot ar SUP dēļiem un laivām vai vienkārši vērojot dabu, sēžot uz terases ar kafijas krūzīti, kad darbi apdarīti. Tad nereti rodas ieceres arī jaunām lietām, lai “Daugavas Avoti” radītu prieku gan pašiem, gan citiem. 

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par materiāla saturu atbild laikraksts “Staburags”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.