Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Gatavojas svētku koncertiem un gājienam

Ilustrācija no canva.com

Dziesmu svētku 150 gadu gājienā pirmo reizi kopā satiksies jaunizveidotie Latvijas novadi

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gatavojoties XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem aprīlī Aizkraukles novada kultūras centrā skatēs pulcēsies novada tautasdeju kolektīvi un kori.

Skatēs — astoņi kori

Gatavojoties svētku koru lielkoncertam “Tīrums. Dziesmas ceļš” un svētku noslēguma koncertam “Kopā augšup”, koru koprepertuāra pārbaudes skate Aizkraukles kultūras centrā visas dienas garumā notiks 14 aprīlī. Kopā svētkiem gatavojas vairāk nekā 440 koru, no Aizkraukles novada — astoņi kori. Septiņi no tiem — jauktais koris “Dīvaja” no Skrīveriem, “Vīgante” no Staburaga un “Aizkraukle”, senioru koris “Alaine” un sieviešu kori “Anima” no Kokneses, “Loreleja” no Pļaviņām un Daudzeses koris — piedalīsies skatē Aizkrauklē. Savukārt vīru koris “Staburags” dziedās skatē Rīgā.

Lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” un lielkoncerta “Balts” deju kolektīvu koprepertuāra pārbaudes skate tautasdeju kolektīviem notiks 30. aprīlī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopā svētkiem gatavojas 707 deju kolektīvi, tajā skaitā 19 kolektīvi no Aizkraukles novada.

Uzstāsies koklētāji un orķestris

Svētkiem gatavojas arī 61 pūtēju orķestris, kas piedalīsies lielkoncertā “Laiks iet pāri”. Vidzemes pūtēju orķestru skatē, kas 1. aprīlī notika Valmierā, piedalījās arī Kokneses pūtēju orķestris. Svētkiem gatavojas un kopmēģinājumos piedalās P. Barisona Aizkraukles Mūzikas skolas koklētāju ansamblis.

Vokālajiem ansambļiem skates noslēgušās. Svētku koncertos no Aizkraukles novada aicināti piedalīties Aizkraukles kultūras centra vīru ansamblis “Es atnākšu” un senioru ansamblis “Maļinovij zvon”, kā arī Klintaines pagasta sieviešu vokālais ansamblis “Dzirnas”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar diviem karogiem

Vispārējo Dziesmu un deju svētku dalībnieku koncerts “Novadu dižošanās” notiks 2. jūlijā. “Dziesmu svētku 150 gadu gājienā pirmo reizi kopā satiksies jaunizveidotie Latvijas novadi. Kur vēl labāk sevi varēs parādīt? Kāda ir katra novada kultūrzīme, ar ko var dižoties un gājienā izrādīt? Ieraudzīsim mūsu šodienas kultūras bagātību novadu savdabībā. Gājiena ceļš Brīvības ielā raksturos Latviju un būs sadalīts septiņos kvartālos — Vidzeme, Kurzeme, Zemgale, Sēlija, Latgale, diaspora, Rīga,” vēsta mākslinieciskais vadītājs, producents Reinis Druvietis.

Aizkraukles novada kolektīvi pirmo reizi svētku gājienā dosies, dalījušies divos kvartālos. Novada labā krasta kolektīvi gājienā ies kopā ar Vidzemes kolektīviem, kreisā krasta — kopā ar Sēlijas kolektīviem, atbilstoši vēsturisko zemju dalījumam. Aizkraukles novada pašvaldības Kultūras pārvaldes vadītāja Anta Teivāne pastāstīja, ka gājienā aicinās doties arī tie pašdarbības kolektīvi, kuri nav tikuši uz svētkiem, un arī tie jaunie kolektīvi, kuri dibināti nesen un nepretendē dalībai lielajos svētkos, piemēram, Mazzalves saieta nama vidējās paaudzes deju kolektīvs, Seces un Jaunjelgavas amatierteātri.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.