Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Galvenais — te ir mierīgi un labi

Jeļica Šmendele: “Man ļoti palaimējies, jo apkārt ir satriecoši cilvēki!”
Ar ukrainieti Jeļicu Šmendeli tiekamies viņas darbavietā Kokneses sporta centrā. Te pie vīra radiem viņa radusi patvērumu. Jeļicai ļoti patīk Latvijā, Koknesē, viņa mācās latviešu valodu, taču sirdī aizvien ir Ukraina un dzimtā pilsēta Harkiva, kura joprojām cieš no Krievijas agresijas. Lai par ko mēs runātu, domās viņa atgriežas Harkivā un stāsta par dzīvi Ukrainā tagadnes formā, ne pagātnes.
Varbūt spēle?
— 24. februārī, Krievijai sākot iebrukumu, kardināli mainījās Ukrainas tautas dzīve. Kāda bija jūsu dzīve pirms kara?
— Jauka un sakārtota dzīve, kas bija saplānota ilgtermiņā. Mums bija labi, bija darbs. Es strādāju par kosmetoloģi, biju nodibinājusi savu skolu un turpināju mācīties. Vīram bija labs ieņemamais amats, viņš pēc izglītības ir inženieris. Dzīvojām Harkivā, pašpietiekamā, greznā pilsētā, kura arvien turpināja attīstīties. Mēs priecājāmies par dzīvi. Mums bija sapņi, mums bija svētki, tikāmies ar radiem un draugiem. Nekad neiedomājāmies, ka varētu notikt kas tāds. Kad saka, mēs atnācām jūs atbrīvot... Šī muļķīgā frāze! No kā atbrīvot? No laimes, kas mums bija?!

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.