Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Galvenā vērtība — ģimene

Vietalvietei Inesei Eidukai šī vasara aizrit svarīgu dzīves notikumu zīmē
Laikā, ko lauku cilvēki sauc par siena laiku, dzimšanas dienu svin vietalviete Inese Eiduka. Lai arī darbs dzen darbu un katra minūte dārga, Inese izbrīvējusi mirkli, lai parunātu ar “Staburagu”.
Ceturtā paaudze
Ineses dzimtā puse ir Vietalva, taču vecāki nāk no Latgales. Mamma Anna no Rožupes puses, savukārt tētis Jāzeps dzimis Barkavā. Jubilāres dzimtu skārusi mūsu tautas sāpīgākā lappuse. Vectēvs nonāca izsūtījumā Vorkutā, no kurienes atgriezās vien retais, tēvam prombūtne no dzimtenes bija jāpārcieš Kazahstānā. Kad 1956. gadā viņus atbrīvoja, ar iekrāto pietika, lai sāktu jaunu dzīvi. Ne dzimtajā Latgalē, bet Vidzemē — Vietalvas pagastā. Te iegādājās māju, un nu jau “Vecskolās” mīt ceturtā paaudze.
Te, Vietalvā, Jāzeps satika Annu un izveidoja ģimeni. Vispirms piedzima Inese, pēc gada un trim mēnešiem sagaidīja Daigu. Lai arī raksturos atšķirīgas, māsiņas dzīvoja draudzīgi un agri tika radinātas pie darba. Vecāki bija stingri, un blēņas meitenes nesastrādāja. Stiprā saikne nav zudusi arī tagad, ja vajadzība, pirmā, kas uzklausa, ir māsa.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Staburags.lv abonementu:

"Staburags.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Staburags.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Staburags.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.