Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

“Felidas” dienasgrāmata

Foto no “Felidas”

2. novembris. Sandijs atved smiltis, nokraujam noliktavā un nopriecājamies: nu dzīvosim līdz Jaunajam gadam bez bēdām. Apbrīnojami, ka šis kungs, nākot apciemot mūsu minkānus, ar redzīgu aci novēro, kas būtu vajadzīgs, lai uzlabotu darbinieku darba apstākļus, kas nepieciešams, lai kaķu būros un istabās būtu tīrība un kārtība. Un tad kādā jaukā dienā mums “uzrodas” boilers pie aukstā ūdens krāna, citā — vanna kaķēnu mazgāšanai, vēl citā — pie pieres piestiprināms lukturītis (jo telpas vakaros jāuzkopj  ap 17), tad — pustonna smilšu! Nemaz nerunājot par gardiem našķīšiem, kas Sandijam allaž ir kabatā mazulīšiem. Patīkami vērot šī kunga darbošanos ar bezsaimnieku minčiem, kuri tā alkst mīlestības un cilvēku uzmanības! Un Sandijs prot to sniegt. Paldies viņam!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

3. novembris. Irēnas kundze no Sērenes sagādājusi Pirmās adventes bagātīgu dāvanu gan kaķu punčiem, gan skaidu granulas (ekonomijas dēļ tās lietojam kā pakaišus pieaugušiem kaķiem). Pēc šīs kundzes sūtījumiem vienmēr kādu nedēļu baudām brokastīs vārītu vistu stilbiņus, aknas un citas delikateses. 

6. novembris. Ina no Jumpravas aizved uz mājām mūsu Sirmo. Runcītis, kurš savu vārdu dabūja skaistās spalvu krāsas un zilo acu dēļ (rados ir bijuši Siāmas šķirnes kaķi),  jau izveseļojies no mokošās ausu ērces un sadziedējis rētas, kuras bija iegūtas, dzīvojot dārzos un aizstāvot runču godu un teritoriju, tagad dzīvos mīļā ģimenē. Lai veselība un prieks saimniekiem un kaķim!

8. novembris. Andrejs no dārzkopības kooperatīva “Ziedi”, Puķu ielas, atved četrus gaiši pelēkus mazulīšus. Tā arī nosaucam — puķu bērni. Augsim un meklēsim mājas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

10. novembris. Nodarbinātības valsts aģentūra rīko semināru par invalīdu iesaistīšanu darbā. Uzzinām daudz jaunumu, kas noteikti sekmēs mūsu piedalīšanos turpmākajos invalīdu nodarbināšanas projektos.

11. novembris. Mūsu labvēle Liānas kundze no Dublinas izvirzīta goda nosaukumam “Labā sirds”. Videoierakstā skatāmies, kā Atlantijas okeāna krastā notiek Liānas filmēšana. Kundze dalās savos iespaidos par latviešu kopienas un savu dzīvi Īrijā, vienlaikus krastmalā vācot atkritumus, kā arī stāsta, ka nezaudē saikni ar savu dzimteni — Latviju, atbalstot  mūsu dzīvnieku aizsardzības biedrību ar dāsniem sūtījumiem un sapni atbraukt ciemos. Šī enerģiskā un izdomas bagātā kundze  okeāna krastā vāc gliemežvākus, sien lavandu pušķīšus, pastaigājoties vāc “zirgābolus”, liek sludinājumus, ka to visu pārdod interesentiem, bet ietirgoto naudu sūta “Felidai”. Tā Liānas kundze kļuvusi par vienu no lielākajiem  sponsoriem biedrībai arī finansiālajā jomā. Paldies!

15. novembris. Kalvis adoptē Sniedziņu — balto kurlo runci, kurš pirms diviem mēnešiem bija ielikts “glābējsilītē”. Aizkustinoši bija redzēt, cik laimīgs un pateicīgs bija runcītis, nokļuvis pie tikpat laimīga adoptētāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

16. novembris. Laimdota no Aizkraukles pagasta atved veselu kravu ar ķirbjiem. Nevarot apēst. Mēs gan varēsim! Pie ķirbju-auzu pārslu biezputras tiek kaķi, pa ķirbim dabū arī viņu kopēji. Lai labi garšo!

19. novembris. Millija no Kokneses adoptē 1,5 gadus vecu kaķenīti Vasiļisu, kura nākusi no Daudzevas mežiem. Vajagot draudzeni viņas iepriekš adoptētajam runcītim. Lai lustīgi dzīvojas!

24. novembris. Everita no Skrīveriem uz savām mājām aizved divus puķu bērnus. Laimīgi!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

25. novembris. Uz Aizkraukles staciju labās mājās aizbrauc dzīvot 4 mēnešus veca kaķenīte, kuru 22. novembrī atnesa atpakaļ  uz “Felidu” iepriekšējā adoptētāja Tatjana no Aizkraukles. Nevarot sadzīvot. Līdzi atnākušās meitenes raudāja un lūdza kaķīti atstāt ģimenē, bet mamma bija nepielūdzama. Pēc pāris dienām meitenes nāca apciemot “savu” kaķīti. Paskaidrojām, ka tāda te vairs nav, jo atdotais kaķītis jau ir bez saimnieka un gatavojas doties uz jaunām mājām. Varam secināt, ka ar šādu bezatbildīgu rīcību mamma ir traumējusi savas meitas, kuras bija iemīļojušas mazo dzīvnieciņu. 

26. novembris. Mūs apciemo Pārtikas un veterinārā dienesta divas inspektores. Pamats — sūdzība.  Inspektores apstaigāja visas telpas, kurās mīt kaķi, pārbaudīja telpu platības atbilstību dzīvnieku skaitam, barības un medikamentu derīguma termiņus, uzklausīja mūsu paskaid­rojumus  dažos ar biedrības darbu saistītos jautājumos. Slēdziens: nepamatots iesniegums. Esam gandarīti par savu darbu, ko darām pēc labākās sirdsapziņas. Bet kādam tas nepatīk…

28. novembris. Pirmā advente! Mūsu kāpņu telpa ietērpusies svētku rotā — krīt skaistas sniegpārslas, un pa logu uz tām noraugās kaķi… Vienkārši, skaisti un aizkustinoši tas izdevies mūsu māksliniecei Ilzei. Paldies! Lai arī līdz Ziemassvētkiem vēl jānodzīvo, ziedojumus jau saņemam, un par tiem šobrīd lielu PALDIES sakām Imlēnai, Anitai, Santai, Ilzei, Valentīnai, Dinai, Sanitai, Ivetai, Elitai, Lindai, Liānai, Evitai, Gunāram, Jurim un Sandijam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saņemam preses relīzi no Pļaviņu apvienības pārvaldes Jauniešu iniciatīvu centra ‘‘Ideja” vadītājas Evitas. Viņas iecere ir iesaistīt labdarībā Pļaviņu jauniešus, mūsu biedrības atbalstam vācot vecas avīzes, lietotas segas, dvieļus, palagus, dzīvnieku barību. Paldies Evitai par iniciatīvu!

30. novembris. Lāsma no Gulbenes adoptē piecus mēnešus veco kaķenīti Kamillu, kurai bija nopietnas veselības problēmas. Lāsmas mājās jau dzīvo seši kaķi, visi ar veselības problēmām. Šī sieviete savu dzīvi un līdzekļus veltī dzīvnieku ārstēšanai, un rūpēs par to veselību atradusi savas dzīves jēgu. Lai veselība Lāsmai un viņas aprūpējamajiem!

2. decembris. Aleksandrs no “Nokalnu” mājām Aizkrauklē atnes britu īsspalvaino pelēku runcīti, kurš pie­klīdis, domājams, no dārziņiem. Kaķītis bijis mājas mīlulis, ar baltu krādziņu un zeķītēm, nav mācējis pats par sevi parūpēties, bija ļoti novājējis. Siltumā izgulējies, sāk interesēties par dzīvi. Varbūt viņam ir cerības atgriezties savās mājās?

Mēs vairs netiksimies tik drīz, tāpēc visiem novēlam mierpilnus un gaišus Ziemassvētkus! Veselību, pārticību, laimi un saticību 2022. gadā! Lai Jaunais labāks par veco! 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.