Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Faktori, ko izvērtēt, ja plānots pārcelties uz citu pilsētu

Doma par jaunas dzīves uzsākšanu citā pilsētā var šķist vilinoša, tomēr tā saistās arī ar zināmiem izaicinājumiem – jaunas dzīvesvietas un darba atrašana var būt satraucošs piedzīvojums. Kā tam vislabāk sagatavoties? Par to vairāk turpinājumā!

Izglītība un veselības aprūpe

Ja plānojat pārvākties kopā ar ģimeni, vispirms Jums jāuzrīko ģimenes sapulce, lai apspriestu visas nianses saistībā ar gaidāmajām pārmaiņām.

Ja Jums ir bērni, būs jādomā ne tikai par ģimenei draudzīgu dzīvesvietu, bet arī par skolu un/vai bērnudārzu. Domājot par šīm būtiskajām vajadzībām, jāņem vērā arī attālums no mājām līdz skolai un bērnudārzam.

Laicīgi padomājiet arī par veselības aprūpes pieejamību, painteresējieties par iespējām mainīt ģimenes ārstu un ievāciet sev citu svarīgu informāciju, kas varētu noderēt.

Dzīvesvieta un tās atrašanās vieta

Domājot par dzīvesvietu, Jums jāizvērtē arī tās platība un citas prasības, kas Jums svarīgas. Tāpat padomājiet par rajonu, kur vēlaties dzīvot. Būtiski, lai tas ir sakopts un drošs.

Ja jau zināms, kur būs Jūsu darbavieta, tad dzīvesvietu var meklēt nelielā attālumā no tās, lai katru dienu ceļā nebūtu jāpavada pārāk daudz laika.

Finansiālie aspekti

Plānojot pārcelties uz citu pilsētu, rūpīgi jāizvērtē arī finansiālie aspekti. Jādomā ne tikai par peļņas iespējām, bet arī par dzīvošanas izmaksām. Vai plānotie ienākumi segs visus izdevumus? Veiciet izpēti, lai noskaidrotu atbildi uz šo jautājumu!

Ņemiet vērā, ka arī pati pārvākšanās noteikti prasīs kādus finansiālos ieguldījumus. Vai esat tam gatavi?

Darba meklējumi

Ja Jums jāmeklē darbs, jau laicīgi sāciet skatīt sludinājumus. Lai būtu vienkāršāk orientēties piedāvājumos, izvērtējiet, ko vēlaties un protat. Jāņem vērā, ka lielākās pilsētās attiecīgi vakanču būs vairāk, taču tas ne vienmēr nozīmē, ka darbs Rīgā būs vienkāršāk atrodams kā kādā mazākā pilsētā. Lielā mēra tas atkarīgs no Jūsu kvalifikācijas un nozares, kurā vēlaties strādāt.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.