Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

“Esmu par īsākiem brīvlaikiem”

Ilustratīvs foto

Atsaucoties uz viedokļiem par skolēnu brīvlaiku ilgumu, “Staburagam” piezvanīja kāda lasītāja no Skrīveriem (uzvārds zināms).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņasprāt, tik gari brīvlaiki skolēniem nav vajadzīgi. Bērni jau tā nezina aiz bezdarbības, kur likties, jo darbu atrod tikai daļa no viņiem. Mūsu lasītāja pastāstīja par Skotijas pieredzi, kurā dzīvo viņas mazbērni.

— Maniem mazbērniem brīvlaiks vēl nav sācies, tas būs tikai no jūlija. Vasarā viņiem tas ir sešas nedēļas ilgs, mācību gada laikā vēl ir ziemas brīvlaiks un vēl daži īsāki brīvlaiki. Brīvajā laikā mazbērni apmeklē mūzikas nodarbības, kuras arī skolas laikā apmeklējuši, tās nav obligātas, bet pēc izvēles. Viņiem ir arī iespēja darboties dažādos interešu klubos un pulciņos. Kad jautāju mazbērniem, vai viņiem nav par īsu brīvlaiks, viņi atteica, ka jau tā īsti nezina, ko darīt. Bet tā jau arī ir — pie mums bērni skraida savā vaļā, norauj kādu puķi, nolauž kādu kociņu, pamētājas ar akmeņiem, vecāki jau nezina, ko viņu atvases dara, jo jāstrādā. Skotijā līdz 12 gadu vecumam bērniem jābūt vecāku uzraudzībā.

Es tikai brīnos, kāpēc Latvijā ir tāda pretestība brīvlaiku saīsināšanai: no vienas puses, runā, ka nav, kur nodarbināt bērnus, no otras puses, šai idejai pretojas.

Latvijā brīvlaiku kopējais ilgums ir 17 nedēļas — tas ir trešais garākais brīvlaiku kopējais ilgums no 37 Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) valstīm. Vidēji brīvlaika ilgums OECD valstīs ir 14 nedēļas. Lietuvā tas ir 15 nedēļas. Lielāko daļu no kopējā brīvlaika veido periods starp diviem mācību gadiem jeb vasaras brīvlaiks.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.