Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Esiet modri!

Saņemot kādu e-pasta vēstuli, sen nebiju tik gardi smējusies. Izrādās, esmu kritusi Latvijas Republikas Interpola policijas ģenerāldirektorāta nežēlastībā. Pats policijas ģenerālinspektors Armands Ruks atsūtījis man pašrocīgi parakstītu konvokāciju (izrādās, oficiāla uzaicinājuma vēstule, taču šādu terminu vairāk lieto garīgajā pasaulē), apsūdzot mani bērnu pornogrāfisko interneta vietņu apmeklēšanā, uzmācoties internetā. Policijā esot pierādījumi visām manām izdarībām, manu lietu nosūtīšot prokuroram apcietināšanas ordera izdošanai, un manu kontaktinformāciju un fotogrāfiju ievietos pretneopagāniskajās organizācijās. (Kas par vārdu! Trīs reizes lasīju un vēl internetā meklēju, bet tā arī nesapratu, kas tas tāds.) Taču, ja es 72 stundu laikā atbildēšu uz atsūtīto e-pastu, tad man būs iespēja izvairīties no šīs informācijas nopludināšanas plašsaziņas līdzekļos, kas varētu kaitēt manam tēlam un morālajai integritātei. Izrādās, policijas šefs piedevām nodarbojas ar šantāžu! Ar to vēl bijis par maz, jo darba e-pastā saņēmu prokurora Jura Stukāna parakstītu vēstuli, kur par tādiem pašiem noziegumiem man draud līdzīgs sods un līdzīga iespēja izvairīties no publiska kauna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā neveikli veidotos teikumus, mistiskos amatus, likumu pantus un formu, kā šī vēstule sagatavota un pasniegta, skaidrs, ka atkal kāds mēģina mani “paķert uz muļķi” un iegūt manus datus krāpnieciskos nolūkos. Valsts policija oficiālajā paziņojumā skaidro — cilvēki, kuri atbildējuši uz šiem e-pastiem, saņem piedāvājumu nomaksāt sodu par izdarītajiem pārkāpumiem. Un ticiet, ir tādi, kas uzķeras!

Var jau par to visu pasmieties, ja vien šī situācija nebūtu tik skumja, jo arvien ir cilvēki, kuri iekrīt dažādās krāpnieku izliktās lamatās. Šogad, piemēram, uzdodoties par dažādu banku darbiniekiem, izkrāpti 8,6 (!) miljoni eiro. Un tas ir laikā, kad tik daudz apkārt dzirdam par grūtiem laikiem un naudas trūkumu. Iekritušas ne tikai privātpersonas, bet arī uzņēmumi. Neraugoties uz to, ka regulāri dažādos plašsaziņas kanālos un sociālajos tīklos tiek brīdināts par kārtējām krāpšanas shēmām. Jāsaka gan, ka arī krāpnieki nesnauž, jo nupat dzirdēju par kārtējo krāpšanu — cilvēks saņem ziņu it kā no policijas par aizdomīgām darbībām ar viņa bankas kontiem vai kredītkartēm. Atzvanot uz zvanīto numuru, patiešām atbild īsts mūsu Valsts policijas iecirknis.

Tāpēc gribam lieku reizi brīdināt mūsu lasītājus — esiet modri, neizpaudiet bez vajadzības savus personas un bankas datus. Atcerieties, neviens jums no jūsu bankas, Valsts policijas vai citas iestādes vai organizācijas nezvanīs un nerunās krievu valodā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.